UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Spotkanie z Wandą Chotomską

Wanda Chotomska – klasyk literatury dla dzieci i młodzieży, autorka audycji radiowych i scenariuszy teatralnych, Kawalerka Orderu Uśmiechu – zaszczyciła swoją obecnością uczniów Szkoły Podstawowej nr 25 w Elblągu. Dzień 10 marca 2010 roku zapisze się w kronice szkolnej jako dzień wyjątkowy.

Wanda Chotomska z niezwykłą swobodą opowiadała o swojej twórczości, podróżach, życiu codziennym. Wszyscy byliśmy zachwyceni witalnością i dowcipem pisarki.
       Pisanie dla Wandy Chotomskiej to forma komunikowania się ze światem. Inspiracje czerpie z życia codziennego. Tematem utworów dla pisarki może być sznurowadło, pogoda, kropka czy przecinek. Pisze dla dzieci, ale jej teksty trafiają również do dorosłych czytelników... i tu przytoczyła anegdotę o wójtach, którzy na spotkaniach autorskich dziękują jej za wiersz „Dziura w moście”, którym często rozpoczynają spotkania z radnymi.
       Pani Wanda przybliżyła dzieciom wczesną twórczość Fryderyka Chopina, którą opisała w swojej najnowszej książce „Muzyka Pana Chopina”, wydanej z okazji dwusetnej rocznicy urodzin kompozytora. Autorka zdradziła przepisy na smaczne posiłki pisane wierszem, recytując wybrane wiersze z książki „Zapiekanka rapowanka”. Uraczyła wierszami-piosenkami pochodzącymi z książki „Rodzinna herbatka”, zapraszając do tańca wszystkich obecnych, ale największy aplauz widowni wywołała prezentacją wiersza „Dlaczego cielę ogonem miele”.
       W podziękowaniu uczniowie ze szkolnego koła tanecznego zatańczyli „Kołomajkę”, która być może okaże się inspiracją dla poetki, a najlepsi recytatorzy – Łukasz Skórowski i Beata Zamłyńska – zaprezentowali wiersze jej autorstwa. Pani Wanda w wolnej chwili nie odmówiła skosztowania ciasta przygotowanego przez małych piekarczyków. Z zainteresowaniem obejrzała galerię prac uczniowskich związaną tematycznie z jej twórczością. Przyjęła życzenia zdrowia, radości i pomysłów na kolejne książki.
       Na zakończenie spotkania podpisywała książki swojego autorstwa rymowaną dedykacją, budząc nieskrywany podziw uczniów i pracowników szkoły. Doceniając działalność teatralną szkoły, poetka podarowała bibliotece szkolnej książkę „Kabaret na jednej nodze”, mając nadzieję, że jej twórczość zostanie wykorzystana podczas kolejnej edycji szkolnej Jesieni Teatralnej.
      

 


       „Z krainy czarów nie wagaruj,
       przed bajką nie zamykaj drzwi
       kto chce choć trochę świat rozjaśnić
       ten szuka baśni , tak jak my!”
       Wanda Chotomska
      
      
      

Beata Mizerska, SP 25
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama