UWAGA!

Spotkanie z wawelskim historykiem

15 września w Bibliotece Elbląskiej odbędzie się autorskie spotkanie ze Zbigniewem Święchem, historykiem, dziennikarzem, pisarzem, autorem m.in. cyklu "Klątwy, mikroby i uczeni".

Zbigniew Święch (ur. 1943 r.) jest absolwentem Uniwersytetu Jagiellońskiego i podyplomowych studiów reżyserskich w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej i Filmowej w Łodzi. Jako dziennikarz debiutował na łamach "Dziennika Polskiego", był reporterem i publicystą "Echa Krakowa" (w latach 1964-1970), od 1970-1981 - publicystą, reżyserem i komentatorem Ośrodka TVP w Krakowie.
     Od lutego 1982 do roku 1990 był pracownikiem Kierownictwa Odnowienia Zamku Królewskiego na Wawelu. Mając dostęp do archiwów i wiedzę historyczna stworzył nową formułę popularyzacji przeszłości: poprzez odkrycia innych i własne w dziejach kultury oraz stosując niezwykły motyw "królewskiej klątwy" napisał bestsellerowy wieloksiąg królewski, wawelsko-wileński zatytułowany "Klątwy, mikroby i uczeni (tom I "W ciszy otwieranych grobów", tom II "Wileńska klątwa Jagiellończyka", tom III "Ostatni krzyżowiec Europy" - o Władysławie III Warneńczyku). Z cyklu telewizyjnego "Sensacje z przeszłości" zrodziły się dwie książki "Szkatuła z odkryciami i "Skarby tysiąca lat". Zbigniew Święch jest także autorem książek: "Budzenie Wawelskiej Pani Królowej Jadwigi" i "Czakram wawelski".
     Spotkanie ze Zbigniewem Święchem odbędzie się 15 września o godz. 17.00 w Sali Wystawowej Biblioteki Elbląskiej przy ulicy św. Ducha 5-7. Wstęp wolny.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama