UWAGA!

Spotkanie z Żywą Historią: Żołnierze Wyklęci

 Elbląg, Spotkanie z Żywą Historią: Żołnierze Wyklęci

Biblioteka Elbląska im. Cypriana Norwida oraz Fundacja na Rzecz Warmii i Mazur zapraszają w środę, 6 kwietnia o godz.18 do Sali „U św. Ducha” na spotkanie z Żywą Historią - poetycko-muzyczną opowieść o Żołnierzach Wyklętych. Wstęp wolny.

Uczestnikami spotkania będą:
       Joanna Dębska – śpiew
       Dominik Bloch – recytacja
       Grupa Rekonstrukcji Historycznej Narodowych Sił Zbrojnych przy Stowarzyszeniu Historyczno-Poszukiwawczym Denar z Elbląga – młodzież z Ośrodka Wychowawczego w Kamionku Wielkim
       Tomasz Gliniecki i Jan Brzozecki - prowadzenie spotkania
       Spotkanie odbędzie się przy wsparciu: Oddziałowego Biura Udostępniania i Archiwizacji Dokumentów IPN w Gdańsku i Stowarzyszenia Historyczno-Poszukiwawczego Denar z Elbląga
      
       Jesteśmy tegorocznymi maturzystami, uczymy się w ILO w Elblągu. Oboje interesujemy się historią, sztuką, muzyką, literaturą. Są to nasze ostatnie miesiące nauki w liceum i niedługo wyjedziemy na studia. Z tego powodu zdecydowaliśmy się zaprezentować nasze umiejętności, a przede wszystkim miłość do Ojczyzny. Połączyliśmy aranżacje piosenek z projektu "Panny Wyklęte", własne piosenki patriotyczne oraz poezję. 1 marca obchodzimy dzień Żołnierzy Wyklętych, z tego powodu będziemy mówić przede wszystkim o nich. Przypomnimy postacie takie jak Danuta Siedzikówna, ps. "Inka", Witold Pilecki czy "Wojtek", niedźwiedź brunatny, którego przygarnęli polscy żołnierze w drodze do Monte Cassino. Chcemy pokazać, że my, młodzi pamiętamy o tych, którzy oddali za nas życie, o tych, którzy walczyli za nasz kraj. Joanna Dębska i Dominik Bloch
      
      
Aleksandra Buła, Biblioteka Elbląska im. Cypriana Norwida
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • pranie mózgu za państwowe pieniądze. dzieciaki, kierunek biblioteka, a nie wywody nauczycieli aktualnie pasującej rządzącym historii!!! mojego dziadka zabiły bojówki ak. cisza. .. ..
 • następni w kolejce czekają cichociemni teraz każdego zbója można zrobić bohaterem
 • Wojtek, niedźwiedź wyklęty. Paranoja jest goła.
 • Tematem spotkania nie będą wyłącznie żołnierze wyklęci! Także powstańcy warszawscy, wygnani, czy wspomnienia zwyczajnych mieszkańców wojennej Polski. Spokojnie.
 • Nie będziemy mówić wyłącznie o Żołnierzach Wyklętych (poruszymy tylko temat Danuty Siedzikówny i Witolda Pileckiego). Wiemy, że nie wszyscy byli doskonali.
 • Brawo młodzi, takie zaangażowanie w ukazanie prawdy historycznej budzi mój ogromny podziw i szacunek!! Warto żyć, żeby usłyszeć i zobaczyć jak młodzi ludzie pokazują nam starszym co znaczy PATRIOTYZM!!!! Bóg, Honor, Ojczyzna to dla nich ma ogromne znaczenie. Do jutra. Chętnie posłucham:)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  WandaN-D(2016-04-05)
Reklama