UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Środa z KineDok w Mjazzdze - "Przeterminowane"

 
Elbląg, Środa z KineDok w Mjazzdze - "Przeterminowane"

Cykl KineDok trwa w najlepsze dając nam możliwość obserwowania świata z co raz to innej perspektywy. W środę, 24 maja w Mjazzdze obejrzymy projekcję norweskiego dokumentu zatytułowanego "Przeterminowane", który tradycyjnie posłuży za punkt wyjścia do dyskusji. Wstęp wolny.

Rozmowa i wymiana poglądów to rzecz nie do przecenienia. Tym chętniej korzystamy w Mjazzdze z możliwości wzajemnego poznawania i spojrzenia na te same sprawy z innej, indywidualnej perspektywy. Tym razem okazji dostarczy kolejny europejski film dokumentalny, które oglądamy regularnie od ponad roku w ramach cyklu KineDok. I tym razem postaramy się spotkać z gośćmi, którzy mogą się uczestnikami spotkań podzielić wiedzą na tematy poruszane w prezentowanym filmie.
      
       "Przeterminowane" w środę, 24 maja o godz. 20. Wstęp wolny.
       W bogatej Norwegii marnowanie jedzenia jest ogromnym problemem, który trudno rozwiązać. Czwórka młodych ludzi postanawia zrobić coś, co uświadomi mieszkańcom kraju ten problem, rozpocznie zmiany społeczne i zmusi polityków do zajęcia się tą sprawą. Planują 5-tygodniową rowerową wyprawę z północy na południe Norwegii, około 3000 km, która będzie stanowić dla nich duży wysiłek fizyczny, co z kolei będzie wymagało jedzenia kalorycznej żywności przez całą drogę. Jedyny warunek jest taki, że żywność ta pochodzić musi z odpadów. Mimo, że zadanie wydaje się trudne, po drodze spotykają wiele osób, które żywią się resztkami dobrego jedzenia wyrzuconymi do śmietników. Okazuje się, że przeterminowane jedzenie może całkiem nieźle smakować…
      
       KineDok to unikalny międzynarodowy klub filmowy oraz alternatywna platforma dystrybucyjna skupiająca zarówno miłośników, jak i twórców kina dokumentalnego, zrzesza kilka krajów europejskich: Czechy, Słowację, Chorwację, Bułgarię i Rumunię, Węgry, Polskę i Norwegię.
       W ramach tego projektu nieodpłatnie dla publiczności są pokazywane wybrane przez ekspertów KineDok europejskie filmy dokumentalne z wszystkich krajów partnerskich.
       Głównym organizatorem projektu KineDok jest Instytut Filmu Dokumentalnego z siedzibą w Pradze, a koordynatorem w Polsce jest Krakowska Fundacja Filmowa, organizator jednego z najstarszych w Europie festiwali filmowych – Krakowskiego Festiwalu Filmowego.

       Patronat medialny nad cyklem imprez w klubie Mjazzga objęła Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl
Klub Muzyczny Mjazzga
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama