UWAGA!

Stań w szranki z ortografią!

2019-09-09
13:00
Stań w szranki z ortografią!

Zasady ortograficzne w języku polskim i cały zestaw wyjątków od reguł spędzają sen z powiek niejednemu z nas... Mała czy wielka litera, z łącznikiem czy bez, „ch” czy „h”? Jeśli lubcie wyzwania - a ortografia to nie lada wyzwanie – weźcie udział w Dyktandach o tytuł "Najlepszego Warmińsko - Mazurskiego Ortografa 2019". Na konkurs ortograficzny zaprasza Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu.

Do udziału w dyktandach zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych. Konkurs, podzielony na cztery kategorie wiekowe, odbędzie się w następujących terminach:

- uczniowie klas IV-VI szkół podstawowych - 17 września (wtorek),

- uczniowie klas VII-VIII szkół podstawowych - 18 września (środa),

- uczniowie szkół ponadpodstawowych - 19 września (czwartek),

- dorośli - 20 września (piątek).

 

W każdej kategorii wiekowej rywalizować będą 3-osobowe zespoły. Najlepsze z nich zakwalifikują się do Wielkiego Dyktanda, zaplanowanego na 25 września podczas Pikniku Ortograficzno-Językowego. Ale to nie koniec atrakcji: w ramach Pikniku odbędzie się debata pt. „Blaski i cienie Internetu” z udziałem ekspertów, poświęcona komunikacji w mediach społecznościowych. Ponadto przygotowane zostaną stacje ortograficzno-językowe, gdzie każdy uczestnik Pikniku będzie mógł wziąć udział w grach i quizach językowych. Przy każdej stacji będzie można wykonać zadanie ortograficzne bądź językowe, a najlepsi wezmą udział w losowaniu nagród.

 

- Chcemy pokazać dzieciom i dorosłym, że przez zabawę też można się wiele nauczyć. Zapraszam do udziału w naszych dyktandach i życzę wszystkim powodzenia – mówi Antoni Czyżyk, Dyrektor CSE „Światowid”.

 

Aby wziąć udział w dyktandzie, do 16 września 2019 r należy dokonać zgłoszenia 3-osobowego zespołu za pośrednictwem poczty elektronicznej: urszula.olejniczak@swiatowid.elblag.pl albo telefonicznie: 55 611 20 77 lub nr kom. 601 917 817. Szczegółowe informacje można uzyskać na stronie www.swiatowid.elblag.pl w zakładce Projekty – „Ojczysty – Lubię to!”. Zapraszamy do kontaktu.

 

Projekt „Ojczysty – lubię to!” dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu „Ojczysty – dodaj do ulubionych 2019”.

 

---- materiał płatny ----

.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej