UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Stanisław Tym w Salonie

2010-03-10
Aktualizowany 2010-03-17 08:39
Elbląg, Stanisław Tym w Salonie

Biblioteka Elbląska i tygodnik „Polityka” zapraszają w środę 17 marca o godz. 18 na kolejne spotkanie w Salonie Polityki. Dyskusję zatytułowaną „O sztuce komedii” poprowadzi Mirosław Pęczak, a jego gościem będzie satyryk, aktor, komediopisarz, reżyser, felietonista „Polityki”, a także były dyrektor Teatru Dramatycznego w Elblągu Stanisław Tym.

Stanisław Tym w latach 50. XX wieku studiował w Warszawie, m.in. chemię na Politechnice Warszawskiej, przetwórstwo na SGGW, a także na Wydziale Aktorskim PWST. W czasie studiów pisał teksty i występował w kabaretach studenckich. Był też bramkarzem i szatniarzem w klubie Stodoła. W latach 1960-1972 był aktorem, autorem i reżyserem warszawskiego Teatru STS oraz Kabaretu Owca. W latach 1984-1986 dyrektor Teatru Dramatycznego w Elblągu.
       Autor wielu sztuk teatralnych, skeczy (jednym ze słynniejszych jest „Ucz się Jasiu” w wykonaniu Jana Kobuszewskiego, Wiesława Gołasa i Wiesława Michnikowskiego, prezentowany w kabarecie Dudek) i słuchowisk radiowych, a także scenariuszy do filmów Stanisława Barei, w których również występował i był współreżyserem. Odtwórca roli kaowca w filmie Marka Piwowskiego „Rejs”. Laureat wielu nagród, m.in. za najlepszy scenariusz do filmu „Rozmowy kontrolowane” na FPFF w Gdyni w 1992 roku oraz Nagrody Kisiela dla najlepszego publicysty w 1998 roku.
      
      
Arkadiusz Kowalczyk, BE
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Niestety Stanisław Tym w SALONIE. I nie chodzi tu wcale o ten nasz elbląski w Bibliotece. Bardzo przykre jest to, że tacy ludzie jak Stanisław Tym okazują się salonowcami od Michnika. Przykre.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Inżynier(2010-03-10)
 • Tym ty rym Tym :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2010-03-10)
 • myslę że takie informacje o wizytach znanych i ciekawych ludzi w elblążkowie należy podawać z tygodniowym wyprzedzeniem i to codziennie aby sobie to zaplanować
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  chetny(2010-03-10)
 • Słuchaj "inżynier" - (po zaocznych kompletach wieczorowych w Lęborku?) - jak Pan Stanisław Tym był w Elblągu dyrektorem Teatru Dramatycznego, jak musiał stąd odejść, ponieważ "przejechał się po nim" w "Trybunie Ludu" niejaki "Rem", którym okazał się być niejaki Jerzy Urban - i ten "Rem", krótko po zakończeniu Stanu Wojennego - zarzucił Panu S. Tymowi, że jako Dyrektor TD w Elblągu bierze kasę państwową, a spiskuje przeciw komunie z dysydentem Andrzejem Jareckim z Warszawy - to ty pewnie "inżynierku" od miechów w wiejskiej kuźni - szcza. eś ze strachu po piętach na widok twojego sąsiada w mundurze ormo!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Szacunek dla Pana Stasia Tyma!(2010-03-10)
 • Czytaj ze zrozumieniem. Tego nas uczyli w Lęborku :-) Pan Tym TERAZ stał się przyjacielem przyjaciół wspomnianego przez Ciebie Rem-a.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Inżynier(2010-03-10)
 • Wielki szacun dla Pana Stanisława za to co zrobił i robi w dziedzinie kultury. "Mali" ludzie niech się zajmują swoimi "małymi" sprawami.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Milan(2010-03-10)
 • chętny od 10 do 17 jest 7dni, a ile dni ma tydzień jajcarzu?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2010-03-11)
 • Jeszcze się taki nie urodził, żeby wszystkim dogodził. Dowcip Pana Stanisława, pełen ironii i przede wszystkim autoironii, jest skierowany do ludzi co najmniej średnio inteligentnych. Inni, czasem będąc przedmiotem jego żartu, pewnie czując się w jakiś sposób dotknięci, "odszczekują się swojemu prześladowcy".
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  bogier(2010-03-11)
 • .. .To nie ludzie, to wilki. Śmieszni jesteście prawie jak bohaterowie Misia.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2010-03-11)
 • śmiech jest dobry na wszystko. .. .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  bez(2010-03-11)
 • nakręcił by coś o naszym Elblążkowie !!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2010-03-17)
 • tak, tak, jak nam obiecują z wyborów na wybory, to przekop Mierzei, to znów Aquapark, to wyciągi na Górze Chrobrego, jak przenoszą budynki, jak chcą Truso wybudować na starówce, a porządnego basenu, poza wojskowym nawet nie ma w mieście - cyrk!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2010-03-17)
Reklama