UWAGA!

Stare Miasto rozbrzmiewało muzyką

 Elbląg, Elbląskie Dni Muzyki zakończył koncert Vito Bambino na Podzamczu Miuzeum
Elbląskie Dni Muzyki zakończył koncert Vito Bambino na Podzamczu Miuzeum fot. Mikołaj Sobczak

Niedziela (18 czerwca) to kolejna odsłona Elbląskiego Święta Muzyki. Atrakcji nie zabrakło. Zobacz zdjęcia.

Motoryzacyjna parada uliczna rozpoczęła w piątek (16 czerwca) Elbląskie Święto Muzyki. Sobota upłynęła pod znakiem kulturalnego pikniku pod Górą Chrobrego. W niedzielę Elbląskie Święto Muzyki zawitało na Stare Miasto. O godz. 14 rozpoczęły się muzyczne prezentacje uliczne. Jednymi z muzyków, których mogliśmy posłuchać, byli elblążanie Kacper Mytych i Wiktor Piskorz. Zaprezentowali szerokie spektrum muzyczne.

- Są to motywy gitarowe, piosenka autorska, ale również covery. Na wokalu usłyszymy Katarzynę, która gra swoje autorskie utwory. To taka delikatna muzyka. Wystąpi też zespół, który gra muzykę improwizowaną. Będzie też grupa Kill Phollins, która zagra rocka, takiego z pazurem. Gramy do godz. 18, potem zapraszamy na paradę. W ubiegłym roku graliśmy w tym samym miejscu i odbiór mieszkańców był pozytywny. Na taki również liczymy w tym roku – mówi Wiktor Piskorz.

Jak mówi Iwona Pietraszkiewicz, takie muzyczne, plenerowe wydarzenia są rewelacyjne. - Uważam że Elbląg powinien mieć co tydzień taką imprezę, tylko za mało jest organizatorów. Jestem pełna podziwu dla Stowarzyszenia Kulturalnego Co Jest?, że się podjęło organizacji tak dużego wydarzenia. Potrafiło zjednoczyć i sprowadzić elbląskie, i nie tylko, środowisko muzyczne. Pogoda dopisała. Impreza jest rewelacyjna i duży ukłon w stronę organizatorów. Weekend to czas, gdy należy odpocząć, a przy muzyce odpoczywa się najlepiej – mówi pani Iwona, która pracuje w Warsztatach Terapii Zajęciowej w Elblągu, a jej podopieczni także zaprezentowali się na Elbląskim Święcie Muzyki pod okiem Bartka Krzywdy.
      

  Elbląg, Stare Miasto rozbrzmiewało muzyką
fot. Mikołaj Sobczak

Nie zabrakło również muzyki elektronicznej. - Puszczamy muzykę kolektywu Moon Unity oraz Toga Dansverg. Dzisiaj prezentujemy muzykę elektroniczną oraz lekko transową. Takie plenerowe imprezy są bardzo fajne. Można się zrelaksować, pokosztować trochę natury. Planujemy być tutaj do godziny 18. Zapraszamy - mówi Karol Jaworski.

W ramach Elbląskiego Święta Muzyki funkcjonowala też strefa animacji dziecięcych, warsztaty tworzenia małych instrumentów i przeszkadzajek na paradę. O godz. 19 odbyła się Muzyczna Parada Uliczna z udziałem Elbląskiej Orkiestry Wojskowej, a o godz. 20 na dziecińcu elbląskiego muzeum wystąpił Vito Bambino.

 

Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Kulturalne Co Jest?

Elbląska Gazeta Internetowa portel.pl jest patronem medialnym Elbląskiego Święta Muzyki

daw

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama