UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Strefa twórcza

Elbląg, Strefa twórcza
fot. nadesłane

W programie wieczory poetyckie, warsztaty literackie i fotograficzne, działania performance, wieczory muzyczne. Trwa Międzynarodowy Plener Artystyczny "Impresje".

W niedzielę 28 sierpnia rozpoczęła się czwarta edycja Międzynarodowego Pleneru Artystycznego "Impresje", którego celem jest integracja artystów pochodzących z Polski i zagranicy. W tym roku udało się zgromadzić dwudziestu uczestników z Estonii, Łotwy, Ukrainy, Niemiec i Polski. Tygodniowy plener (potrwa do 3 września) to wspólne obcowanie i tworzenie, wieczory poetyckie czy warsztaty prowadzone przez profesjonalistów, które z pewnością zaowocują różnorodnością prac.
       Artyści reprezentujący różne dziedziny twórczości - poeci, tłumacze literatury, publicyści, rzeźbiarze, malarze, ceramicy, graficy, fotografowie. Jest w tym gronie również aktor, określający się jako rzemieślnik teatralny.
       - Podczas pobytu w Janowie każdy z twórców realizuje swoje wizje artystyczne. Jest tam również przestrzeń na działania animacyjne, skierowane do społeczności lokalnej - opowiada Teresa Miłoszewska, organizator pleneru - I tak na przykład we wtorek, 30 sierpnia we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Komorowie Żuławskim organizatorzy pleneru zaprosili do pałacu dzieci z pobliskich miejscowości Przezmark, Komorowo Żuławskie i Janów.
       Plastycy z Estonii i Polski poprowadzili dla 25 dzieci warsztaty plastyczne i ceramiczne.
       To tylko część działań zaplanowanych na ten tydzień. W programie są jeszcze wieczory poetyckie, warsztaty literackie i fotograficzne, działania performance, wieczory muzyczne.
       Przez cały czas trwania pleneru w pałacowych zabudowaniach czynna jest galeria prac uczestników tegorocznego oraz poprzednich plenerów.
       - Przez cały czas trwania pleneru Centrum Spotkań Europejskich "Światowid" zaprasza do odwiedzania Janowa, spotkań z twórcami - dodaje Teresa Miłoszewska. - Zaś w piątek, 2 września, o godz. 17 planowany jest otwarty wernisaż prac oraz ognisko w pałacowym parku. Serdecznie zapraszamy!
      
       Zrealizowano z udziałem środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.
      
      
Edyta Jasiukiewicz, Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama