UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Stworzą animowaną legendę

Tylko do jutra (22 września) przyjmowane będą zgłoszenia chętnych do udziału w zajęciach w Szkole Komunikacji Wizualnej. Warto się zapisać, bo jej uczniowie stworzą animowaną wersję elbląskiej legendy.

Szkoła Komunikacji Wizualnej to nowa propozycja Biblioteki Elbląskiej skierowana do uczniów szkół średnich i studentów, których pasjonuje historia regionu, a jednocześnie pragną rozwijać umiejętności posługiwania się sprzętem komputerowym, aby realizować swoje wizje artystyczne.
     Adepci Szkoły Komunikacji Wizualnej stworzą materiał multimedialny opowiadający jedną z elbląskich legend. Legenda zostanie przedstawiona w bardzo nowoczesny sposób, wykorzystujący współczesne techniki informatyczne i animacyjne. Efektem prac będzie z jednej strony „klasyczny” film animowany, który, dzięki oparciu scenariusza na lokalnych podaniach, będzie popularyzował kulturę i historię regionu, z drugiej zaś strony, klasyczna animacja wzbogacona zostanie o elementy interaktywne.
     Ponadto cały projekt ma mieć otwartą formułę: dzięki narzędziom interaktywnym film będzie można nie tylko oglądać, ale również tworzyć, zmieniając chronologię zdarzeń, rozwijając wątki lub wprowadzając nowe. Będzie to możliwe, ponieważ materiał zostanie nieodpłatnie udostępniony na płytach CD i stronach internetowych Biblioteki Elbląskiej
     Zajęcia w Szkole Komunikacji Wizualnej zostały podzielone sześć weekendowych bloków. Pierwsze odbędą się 23 i 24 września. Poprowadzą je specjaliści w temacie animacji komputerowej: Wojciech Wawszczyk - autor filmów animowanych wielokrotnie nagradzanych na międzynarodowych festiwalach, i Bartosz Orlicki - rysownik, autor komiksów i animacji multimedialnych.
     Kolejne sesje odbędą się: 30 września - 1 października, 14-15 października, 28-29 października, 11-12 listopada, 25-26 listopada.
     Zgłoszenia chętnych przyjmowane będą tylko do piątku 22 września. Aby wziąć udział w warsztatach wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy i przesłać pocztą elektroniczną na adres marcin.l@bibliotekaelblaska.pl lub wydrukować i przynieść do sekretariatu Biblioteki Elbląskiej przy ul. św. Ducha 3-7.
     
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama