UWAGA!

Stypendia i nagrody kulturalne

 Elbląg, arch. UM w Elblągu
arch. UM w Elblągu

Prezydent Elbląga zaprasza do składania wniosków na kandydatów do Elbląskich Nagród Kulturalnych oraz do aplikowania o stypendia artystyczne i stypendia kulturalne.

Termin składania wniosków upływa 15 grudnia 2023 r. Elbląskie Nagrody Kulturalne składają się z trzech programów, są to:

- Nagroda Artystyczna Prezydenta Elbląga – przyznawana jest młodym twórcom, zamieszkującym lub działającym na terenie Elbląga za wybitne osiągnięcia artystyczne, podejmującym działania o wysokich walorach artystycznych. Regulamin oraz wzór wniosku do Nagrody dostępne są w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego w Elblągu.

- Nagroda „Kreator Kultury” - przyznawana jest animatorom życia kulturalnego i osobom, które poprzez swoją działalność kształtują wizerunek miasta i przyczyniają się do utrzymania Elbląga na mapie kulturalnej kraju. Nagroda ta wręczana jest za wybitne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury oraz promocji kulturalnej Elbląga w kraju i za granicą. Regulamin oraz wzór wniosku do Nagrody dostępne są w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego w Elblągu.

- Nagroda „Wydarzenie Roku” – przyznawana jest elbląskim twórcom, autorom, organizatorom najlepszego wydarzenia kulturalnego minionego roku, które miało miejsce na terenie Elbląga lub było związane z Elblągiem. Regulamin oraz wzór wniosku do Nagrody dostępne są w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego w Elblągu.


       System stypendialny obejmuje:

Stypendium Kulturalne Miasta Elbląg – adresowane do osób zajmującym się twórczością artystyczną, upowszechnieniem i ochroną dóbr kultury. Stypendium może być przyznane w szczególności na:

  • realizację przedsięwzięcia kulturalnego rozumianego jako nowe, dotychczas nieprzedstawiane lub nieupubliczniane, indywidualne autorskie dzieło lub projekt w szczególności w dziedzinach: literatura, muzyka, plastyka, teatr, film, taniec, fotografia, sztuki wizualne;
  • zorganizowanie wydarzenia kulturalnego, które związane jest z działaniami artystycznymi i kulturalnymi Elbląga.

 

Regulamin oraz wzór wniosku stypendialnego można pobrać z Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego w Elblągu.

Stypendia Artystyczne Miasta Elbląg - adresowane do osób wykazujących się wyjątkową aktywnością twórczą, reprezentujących wysoki poziom artystyczny w szczególności:

  • laureatów ogólnopolskich lub międzynarodowych konkursów, przeglądów, festiwali w dziedzinie twórczości artystycznej;
  • uczniów/studentów/absolwentów uczelni artystycznych.

 

Stypendium Artystyczne może zostać przyznane w szczególności na:

  • realizację działań związanych z rozwojem artystycznym stypendystów lub upowszechnianiem kultury m.in.: udział w ogólnopolskich lub międzynarodowych konkursach, przeglądach, festiwalach, warsztatach twórczych o charakterze co najmniej ogólnopolskim, na dalszą edukację artystyczną na terenie Polski i poza granicami;
  • zakup środków trwałych i materiałów wspierających rozwój (np. instrumentów, sprzętu, materiałów plastycznych itp.)


       Regulamin oraz wzór wniosku stypendialnego dostępne są w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego w Elblągu. Wnioski do Elbląskich Nagród Kulturalnych oraz wnioski o przyznanie Stypendium Kulturalnego i Stypendium Artystycznego należy złożyć w sekretariacie Departamentu Kultury, Sportu i Rekreacji Urzędu Miejskiego w Elblągu przy ul. ul. Łączności 1, 82-300 Elbląg, pokój nr 316, w godz. 7.30 – 15.30 (poniedziałek, środa i czwartek), w godz. 7.30 – 16.30 (wtorek), w godz. 7.30 - 14.30 (piątek) oraz przesłać w wersji elektronicznej, w formacie do edycji na adres mailowy: dksir@umelblag.pl. Więcej informacji na temat Stypendiów Kulturalnych i Artystycznych oraz Elbląskich Nagród Kulturalnych można uzyskać telefonicznie pod nr tel. 55 239 34 65 lub drogą elektroniczną pod adresem: dksir@umelblag.pl.

Łukasz Mierzejewski, biuro prasowe UM Elbląg

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama