UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Sukces "Stajni"

Elbląg, Ewa Ignaczak, opiekunka Stajni Pegaza, oraz laureat Grand Prix festiwalu Krystian Godlewski
Ewa Ignaczak, opiekunka Stajni Pegaza, oraz laureat Grand Prix festiwalu Krystian Godlewski

Przez pięć dni elbląskie powietrze nasycone było miłością. A to za sprawą V Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Słowa "Czy to jest kochanie...?", którego organizatorem był Wojewódzki Ośrodek Kultury. Do części konkursowej przystąpili artyści z całego kraju, a także goście z Niemiec i Litwy. Imprezę uświetniły występy gwiazd polskiej sceny teatralnej, filmowej i muzycznej.

Piąta edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Słowa "Czy to jest kochanie...?" przyciągnęła młodych artystów z całej Polski. W rywalizacji uczestniczyli także goście z Litwy i Niemiec. Prezentacje festiwalowe uświetniły występy takich znanych artystów, jak Krystyna Janda, Krzysztof Kolberger, Grzegorz Turnau czy Andrzej Sikorowski. Największe emocje wzbudził spektakl "Maria Callas - lekcja śpiewu" z Krystyną Jandą w roli tytułowej. Publiczność bawiła się znakomicie także podczas koncertu Turnau - Sikorowski czyli "Pasjans na dwóch".
     O palmę pierwszeństwa w trzech kategoriach konkursowych zmagali się młodzi artyści - recytatorzy, wykonawcy piosenki artystycznej, a także aktorzy. Zmagania uczestników festiwalu oceniało jury, w skład, którego weszły największe autorytety z dziedziny kultury teatralnej: wykładowca w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Warszawie Irena Jun, aktorka Anna Chodakowska, piosenkarka Grażyna Łobaszewska i redaktor naczelny miesięcznika „Teatr” Janusz Majcherek.
     W kategorii recytacji zaprezentowało się 24 uczestników, w kategorii piosenki artystycznej - 11, w kategorii teatrów jednego aktora - 4, a w kategorii małych form teatralnych wystąpiło 6 grup.
     W recytacji pierwsze miejsce zajęli ex equo: Joanna Pałka i Przemysław Sowa. Za nimi uplasowała się Marzena Ozimek - Jarosińska oraz ex equo - Anna Rusiecka i Katarzyna Zielińska.
     W kategorii piosenki artystycznej jury pierwszą nagrodę przyznało Andrzejowi Ciborskiemu. Drugą otrzymała Magdalena Gołębiowska, a trzecią Iwona Karpińska.
     W kategorii małych form teatralnych najlepszy okazała się Teatr Forma ze Słupska. Drugie miejsce przyznano elbląskiej Stajni Pegaza. Honorowe wyróżnienie otrzymała grupa teatralna Babcia Zosia z Berlina.
     Najwięcej emocji wzbudziło przyznanie Grand Prix festiwalu. Laureatem prestiżowej nagrody został Krystian Godlewski z Teatru Stajnia Pegaza. Zwycięski spektakl "Kochając błękitnookich" wyreżyserowała Ewa Ignaczak, założyciel, opiekun i instruktor Stajni.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Reklama