UWAGA!

Sukces zatorskiego chóru

 Elbląg, Sukces zatorskiego chóru
fot. nadesłana

Chór elbląskiej parafii Świętej Trójcy na 10. Pomorskim Festiwalu Pieśni Wielkopostnej w Kielnie zwyciężył w kategorii chórów parafialnych oraz otrzymał wyróżnienie za najlepsze wykonanie pieśni w języku kaszubskim.

Chór „Alta Trinita” bierze aktywny udział w życiu kulturalnym Elbląga. Niedawno, w październiku ubiegłego roku, uczestniczył w koncercie „Pieśń nad pieśniami” organizowanym przez Stowarzyszenie Inicjatyw Muzyczno – Kulturalnych „ Attacca”. Chór angażuje się w projekty, które nie ograniczają się wyłącznie do życia religijnego, ale także w inicjatywy świeckie. Jeszcze wcześniej, w czerwcu 2014 roku, uczestniczył w projekcie musicalowym Doroty Wickenberg pt.„ Ten, który jest”.
       Tym razem chór „ Alta Trinita” został zaproszony do udziału w 10. Pomorskim Festiwalu Pieśni Wielkopostnej w Kielnie, gmina Szemud w województwie pomorskim. W jubileuszowej edycji ​ uczestniczyło 16 zespołów śpiewaczych z Polski i Europy. Spośród 5 kategorii konkursowych elbląski Chór Parafialny Alta Trinita aż w dwóch uplasował się na czołowych miejscach: w kategorii chórów parafialnych: 1 miejsce oraz wyróżnienie w kategorii najlepszego wykonania pieśni w języku kaszubskim.
       Chór z zatorskiej parafii uczestniczył w festiwalu po raz piąty. W ubiegłym roku zdobył także 1. miejsce w kategorii chórów parafialnych. Wcześniej były to wyróżnienia za najlepiej wykonany utwór przewodni festiwalu oraz nagroda wyróżnienia dla najlepszego chóru młodzieżowego.
      
informacja nadesłana
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama