UWAGA!

Superkoncertowo w galerii

Centrum Sztuki Galeria El zaprasza miłośników dobrej muzyki jazzowej i rockowej na czerwcowe koncerty. We wspaniałym wnętrzu Galerii wystąpią zespoły: Stańko Kwartet i Porter Band. Znani i uznani artyści i ich wspaniała muzyka - publiczność może więc liczyć na zabawę w najlepszym stylu.

4 czerwca zaprezentuje się Stańko Kwartet ze swoim wspaniałym liderem, Tomaszem Stańko. Jest to najwybitniejszy polski trębacz jazzowy, pionier jazzu awangardowego, kompozytor muzyki teatralnej i filmowe. Stańko od 40 lat występuje na scenach całego świata. Jego elbląski koncert rozpocznie się o godz. 19.00.
     Kolejny dzień należeć będzie do grupy Porter Band. Na scenie Galerii EL wystąpi lider grupy John Porter, któremu towarzyszyć będą znani polscy muzycy rockowi -Krzysztof Zawadka - niegdyś gitarzysta takich zespołów, jak: T.Love, Daab, czy Oddział Zamknięty, basista Bruno Chrzanowski, dawniej związany z Wilkami oraz perkusista Posejdon Pawłowski, znany z występów z grupą Closterkeller.
     John Porter pochodzi z Walii. Jest gitarzystą i wokalistą. Od 1977 roku mieszka i tworzy w Polsce i na trwałe wpisał się do historii polskiego rocka. Na przełomie lat 70-tych i 80-tych był jedną z najważniejszych postaci krajowej sceny rockowej. Zaczynał, obok Kory i Marka Jackowskiego, w składzie grupy Maanam Elektryczny Prysznic. Później założył własny zespół - Porter Band. Ponad dwie dekady po debiucie grupa ta jest nadal wzorem rockandrollowego grania. Koncert Porter Band odbędzie się 5 czerwca o godz. 19.00.
     Bilety na koncerty w cenie po 35 zł (lub na dwie imprezy - 50 zł) można nabyć w kasie Galerii EL.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • żeby oktet, albo kwintet... kwartet kojarzy mi się z ćwiartką, a obiecałem mniej niż pół litra do ust nie wleję.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    opój klasyczny(2001-05-30)
Reklama