UWAGA!

„Świadomość” w Światowidzie

 
„Świadomość” w Światowidzie
fot. nadesłana

Ponad 40 zdjęć uczestników kursów fotograficznych będzie można oglądać na wystawie w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”. Wernisaż wystawy „Świadomość” odbędzie się już 17 marca o godz. 18.

- Zdjęcia mówią same za siebie. Mają swój własny przekaz – mówi Artur Kalinowski, który prowadzi kursy fotograficzne w CSE „Światowid”. – To efekt tego, czego nauczyli się uczestnicy kursu w ciągu trzech miesięcy. Wszystkie zdjęcia powstały w trybie manualnym.
       Fotografie, które będzie można oglądać na I i II piętrze holu „Światowida” wybierali uczestnicy kursu.
       - To ich spojrzenie na świat, na tematykę fotografii. Jestem zadowolony z efektów – mówi z uśmiechem Artur Kalinowski. – Na wystawie znajdą się przemyślane zdjęcia, odpowiednio wykadrowane, z zaakcentowaną kompozycją.
       Czego konkretnie nauczyli się uczestnicy kursu? Umiejętności postrzegania otaczającej rzeczywistości w kadrze, posługiwania się aparatem, tworzenia kompozycji, ekspozycji, słabych i mocnych punktów w fotografii, złotego podziału, analizy obrazu, technik fotografii i pojęć fotograficznych, historii fotografii i malarstwa, twórczego myślenia oraz kreatywnego wykorzystywania sprzętu fotograficznego, praktycznych umiejętności wykorzystywania programów graficznych. W „Światowidzie” będzie można oglądać prace uczestników poprzedniej edycji warsztatów, które zakończyły się w grudniu. Nowy kurs rozpoczął się w lutym, chętni mogą się jeszcze zapisać.
       Wystawę będzie można oglądać do końca kwietnia.
      
      
Sylwia Warzechowska, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)