UWAGA!

Świat dziecięcej wyobraźni

 
Świat dziecięcej wyobraźni
fot. nadesłana

Do poniedziałku, 4 lutego, można oglądać w Galerii Nobilis świat przeniesiony tam prosto z dziecięcej wyobraźni. Dziecięca planeta powstała podczas zimowych warsztatów artystycznych "Hura! Kultura".

Kto z nas będąc dzieckiem nie chciał stworzyć własnej planety, działającej według naszych reguł. Uzbrojone w odpowiednią widzę i materiały plastyczne stworzyły go dzieci, uczestniczące w zimowych warsztatach artystycznych „Hura! kultura”.
       „Hura! kultura - zimowe warsztaty artystyczne dla dzieci” to cykl pięciu spotkań trwających po trzy godziny. Podczas nich dzieci, za pomocą artystycznych działań, zainspirowane rozmaitymi przykładami ze świata sztuki, kultury… oraz przyrody kreowały własną, dziecięcą planetę. Program zajęć obejmował takie zagadnienia, jak historię o tym, jak zmieniała się Planeta Ziemia, po co człowiekowi tyle wynalazków i czym jest architektura, jak wygląda codzienność dzieci z innych kultur, co to znaczy „żyć ekologicznie”.
      
       W zajęciach wzięło udział 15 ciekawych świata i kreatywnych dzieci, a efektem końcowym jest stworzenie idealnego dziecięcego świata na miarę możliwości i fantazji małych konstruktorów. Wykreowana w ciągu pięciu dni planeta mieszcząca się w Galerii Nobilis dostępna jest dla zwiedzających do końca ferii zimowych, czyli do poniedziałku 4 lutego.
      
Edyta Jasiukiewicz, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...