[ X ]
Nie ma wolnej prasy bez finansowego wsparcia reklamodawców. Wszystko co publikujemy poniżej dostajesz w zamian za oglądanie banerów.To chyba nie jest wygórowana cena? Może wyłącz więc AdBlocka?

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Świat, którego nie rozumiem

 
Elbląg, W Galerii EL można oglądać świat czeskiego artysty Aleša Rezlera
W Galerii EL można oglądać świat czeskiego artysty Aleša Rezlera (fot. WS)

Galeria El, to o tej porze roku, jedno z najprzyjemniejszych miejsc w Elblągu. Gdy na dworze żar leje się z nieba, warto zajrzeć do starej elbląskiej galerii. Dziś (8 sierpnia) odbył się w niej wernisaż prac czeskiego artysty Aleša Rezlera pt. „Osobní magie / Osobista magia”. Zobacz fotoreportaż.

Tą osobistą magią jest dla artysty świat techniki, którego - jak sam mówi - do końca nie rozumie. Ten niezrozumiany przez niego, obcy świat wszelakich urządzeń artysta utrwala więc w swoich pracach, by trochę bardziej do niego dotrzeć i oswoić się z nim. Aleš Rezler już od najmłodszych lat miał do czynienia ze sztuką. Jego ojciec do dziś jest kowalem artystycznym. Artysta przebywając od lat w warsztacie ojca chłonął sztukę na tyle, że przerodziła się ona w pasję. W Galerii El jest po raz pierwszy, i jak sam mówi, bardzo mu się ona podoba. Rezler oprócz tego, że jest wspaniałym grafikiem, ma jeszcze inne artystyczne zdolności: od kilku lat gra bowiem na harmonijce. Przywiózł nawet ze sobą do Elbląga zespół, z którym od jakiegoś czasu koncertuje. Podczas dzisiejszej (8 sierpnia) wystawy artysta prezentuje cykl prac będących odwzorowaniem znalezionych metalowych przedmiotów, którym przywrócił życie w grafice: - Prace zostały wykonane w latach 1989-1995 – mówi Aleš Rezler. - Są to moje początki pracy tą techniką. Świat urządzeń technicznych, który prezentuję w moich pracach, jest nie tyle dla mnie nieprzyjemny, ile go nie rozumiem, np. Internet to dla mnie magia. Jestem tylko jego użytkownikiem, niczym więcej – dodaje.
       Artysta znajdując stary metalowy przedmiot, starał się go ożywić i stworzyć z niego coś zupełnie innego. Jego sztuka to z jednej strony respekt przed techniką, z drugiej ogromna nią fascynacja.
       Aleš Rezler oprócz grafiki zajmuje się także architekturą i rzeźbą. Mieszka i pracuje w Kutnej Horze, gdzie od 1995 roku kieruje Galerią im. Felixa Jeneweina. Jest autorem wielu wystaw indywidualnych i zbiorowych.
       Wystawę będzie można oglądać na pierwszym piętrze empory do 6 września.
      
dk
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama