UWAGA!

Światowid pokaże cztery nowe twarze

Elbląg, Podczas dzisiejszej konferencji prasowej uroczyście zaprezentowano "cztery twarze" Światowida
Podczas dzisiejszej konferencji prasowej uroczyście zaprezentowano "cztery twarze" Światowida (fot. nadesłane)

O planach, wyzwaniach i nowych trendach w kulturze rozmawiano dziś (6 października) podczas konferencji prasowej inaugurującej nowy rok kulturalny w Centrum Spotkań Europejskich Światowid.

O projektach realizowanych i tych pozostających w sferze planów opowiadali: dyrektor Centrum - Antoni Czyżyk, Natalia Klonowska - koordynator kina Światowid, Aleksandra Bednarczuk - kierownik działu przedsięwzięć artystycznych oraz Teresa Miłoszewska - pełnomocnik dyrektora ds. organizacji pozarządowych.
       Omówiono kierunki działań i pomysły, które mają być zrealizowane w nowym roku kulturalnym m.in. The Metropolitan Opera - cykl dziewięciu spotkań z nowojorską operą „na żywo" na kinowym ekranie, czy tworzony właśnie ośrodek arteterapii, który ma leczyć przez sztukę.
       Konferencja była również okazją do pokazania „nowej twarzy" Światowida - nowa nazwa Centrum Spotkań Europejskich Światowid zyskała również oprawę graficzną w postaci nowego logo, które zaprojektował Zbigniew Babiński.
       - Cztery twarze Światowida zwrócone w różne strony łączą w sobie tradycję i symbolikę rozmowy, a nowa kolorystyka - kolory szary i pomarańczowy - nowoczesność, styl, pewność oraz energię, optymizm i dynamizm – wyjaśnia Justyna Kozłowska-Dyrla, rzecznik prasowy Centrum.
       Uroczystości związane z inauguracją roku kulturalnego rozpoczną się jutro, 7 października, koncertem Pawła Orkisza, który zagra utwory Bułata Okudżawy i Włodzimierza Wysockiego.
       - Z tej okazji zaplanowaliśmy także pokaz filmu „Hanami - Kwiat Wiśni" w czwartek, 8 października, występ pianistki - Niny Kuźmy - Sapiejewskiej, który odbędzie się w piątek, 9 października, w Galerii Nobilis – zapowiada Justyna Kozłowska-Dyrla. - W ramach inauguracji, w sobotę 10 października, odbędą się również Mistrzostwa Polski Formacji Tanecznych oraz pokaz pierwszej z oper – „Tosca” Giacomo Pucciniego. To cztery dni nieustającej kultury, na dobry początek – zapewnia.
      
oprac. A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama