UWAGA!

„Światowidy” rozdane

Elbląg, Wieczór uswietnił koncert Stanisława Sojki i jego zespołu
Wieczór uswietnił koncert Stanisława Sojki i jego zespołu (fot. Światowid)

Wczoraj (10 czerwca) w centrum kultury Światowid odbyło się uroczyste podsumowanie Roku Kulturalnego 2007/2008 podczas, którego wręczone zostały statuetki „Światowida”. Wśród nagrodzonych znalazła się Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl. Uwieńczeniem imprezy był koncert Stanisława Sojki.

Podsumowanie działań centrum kultury odbyło się w małej sali kina Światowid.
     Zgromadzoną publiczność przywitały uczestniczki sekcji wokalnej prowadzonej przez Martę Osowska. Jako pierwsza wystąpiła Dorota Leszczyńska, a następnie Hanna Gieda. Gościom zaprezentowany został materiał filmowy przygotowany przez redakcję multimedialnej gazety e-swiatowid, podsumowujący roczną działalność instytucji oraz wręczone zostały statuetki „Światowida”, wyróżnienia i nagrody dyrektora.
     Statuetki „Światowida” przyznawane są na zakończenie roku kulturalnego firmom i instytucjom w pięciu kategoriach: sponsor, media, kultura i oświata, organizacja pozarządowa i jednostka wspierająca.
     Statuetki otrzymali:
     - w kategorii sponsor - Grupy Żywiec S.A. Browar w Elblągu oraz dla SKOK Stefczyka;
     - w kategorii kultura i oświata - Szkoła Podstawowa nr 23 w Elblągu;
     - w kategorii media - Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl;
     - w kategorii organizacja pozarządowa - Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Elblągu.
     Dyrektor centrum kultury Światowid Antoni Czyżyk w tym roku postanowił przyznać nagrodę specjalną, dla firmy, która okazała się ogromnym wsparciem i szczególną życzliwością. Formą podziękowania był kryształowy „Światowid”, który otrzymała Grupa Lotos S.A. i prezes zarządu Paweł Olechnowicz.
     Podczas wczorajszego wieczoru przyznano także wyróżnienie Marcie Hajkowicz, dziennikarce Radia El, która w minionym roku kulturalnym wykazała się szczególnym zaangażowaniem w informowanie o organizowanych przez Światowid przedsięwzięciach.
     Kolejnym wyróżnionym był Zakład Ubezpieczeń Społecznych, który wykazywał się dużym zainteresowaniem ofertą kulturalną i czynnie uczestniczył w organizowanych przez Światowid przedsięwzięciach.
     Dyrektor Antoni Czyżyk podkreślił, iż siłą Światowida są pracownicy i należy ich doceniać i wyróżniać, dlatego właśnie przyznał dwie nagrody roczne dla Magdy Chałupy - pracownika sekretariatu i Marka Kucharczyka - instruktora tańca.
     O godz. 20 rozpoczął się koncert Stanisława Sojki, który tym razem wystąpił z zespołem Soyka Sextet Plus i zaczarował elbląską publiczność.
     
     Relacja Marty Hajkowicz:
oprac. A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • ZUS - duże zaangażowanie ofertą kulturalną - Boże kochany ! - na co nam przyszło ! a ja wolałbym, by ZUS po prostu dobrze spełniał swoje role statutowe czy jakie tam, kulturę to niech oni lepiej zostawią w porządku, bo zaczarują albo utopią w papierach - wiemcomówię
 • Jakiś czas temu miałam przyjemność oglądać przedstawienie teatralne przygotowane przez Polskie Stow. na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym -mam nadzieję, że noiczego nie pomyliłam - ależ to robiło wrażenie !. Kapitalna praca z ludźmi, śiwetni ludzie. A nie jest to zadanie łatwe. Życzę powodzenia na każdym polu - dina
 • portEl. pl. .. .no nieeee wez zenadix
 • w kategorii media - Elbląska Gazeta Internetowa portEl. pl; ) haha chyba zrednia. dziennik elblaski jest ciekawszy
 • Dla Elbląskiej Gazety Internetowej portEl - - - POKŁON !!! - - - za stworzenie niezależnego forum elbląskiego, za udział w bolesnym ( i radosnym ) procesie budowy społeczeństwa obywatelskiego oraz za to, że wogóle jeszcze działa - Magnolia
 • w ogóle pisze się oddzielnie haha nieuku :) niezalezne forum? haha skup sie na watkach przeciez w 90 % to tam sa same bzury i w kółko te same osoby pod innymi nickami; )) Nie tylko ja Mam watpliwosci co do strony merytorycznej tej stronki. Zawsze bede krytykowal brak kompetencji.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  March Ewaa(2008-06-11)
 • do March Ewaa - za karę wchodzisz na to forum ? - pisaty
 • Redakcji portEla składam serdeczne gratulacje, za całokształt - aneks
 • wchodze aby sie przekonac ze mam racje :)) ale nie czesto wiec spoko nie bede marudzic zbyt czesto :)
Reklama