UWAGA!

Świetne dzieło

Ukazała się książka "Zamek Malbork. Historia. Architektura. Konserwacja" autorstwa Marii Lubockiej - Hoffmann, wieloletniego wojewódzkiego konserwatora zabytków w Elblągu, obecnie kuratora do spraw konserwacji zamków w Malborku i Kwidzynie.

Na 220 stronach dużego formatu znalazła się podzielona na trzy części opowieść o "największej kupie cegieł średniowiecznej Europy" i stolicy jednego z najpotężniejszych państw owego czasu. Mowa jest więc o historii dziejów Zakonu i duchu państwa, jaki na przestrzeni niemal czterech setek lat stworzyli jego członkowie, o architekturze budowli pozostawionych przez Krzyżaków na naszej ziemi i dziejach sztuki konserwatorskiej, która od 200 lat współtworzy dzieje malborskiej warowni.
     Całość z barwną i niezwykle sprawnie spisaną opowieścią stanowią znakomite fotografie dokumentujące stan zachowania zabytków pokrzyżackich ale i uczucia, jakie dziś one wywołują, wykonał Marek Żak.
     "Księga Malborka" ukazała się nakładem elbląskiego biura Służby Ochrony Zabytków w bydgoskim wydawnictwie Excalibur. Wsparcia udzieliła Fundacja Współpracy Polsko - Niemieckiej.
     Książka, jak na bogaty i okazały charakter wydania, będzie niedroga - ma kosztować około 70 złotych.
     
     Przeczytaj także rozmowę z Marią Lubocką-Hoffmann
Joanna Torsh
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama