UWAGA!

Świetny blues: Cheap Tobacco w Mjazzdze

 Elbląg, Świetny blues: Cheap Tobacco w Mjazzdze
(fot. nadesłana)

Właśnie wygrali kwalifikacje, by wystąpić na jednym z największych w Europie bluesowych festiwali w czeskim Sumperku. Ale zanim tam pojadą, swoją muzyką uraczą polskich fanów i wielbicieli. Trwa właśnie trasa koncertowa, podczas której w już jutro (2 kwietnia) w elbląskiej Mjazzdze zagra grupa Cheap Tobacco.

Są jednym z najpopularniejszych zespołów nowej fali polskiego blues-rocka, docenieni i wyczekiwani artyści. Uczestnicy i laureaci wielu festiwali. Ulubieńcy m.in redaktorów bluesowych z radiowej Trójki .
       Cheap Tobacco to czworo młodych ludzi przepełnionych energią i pasją, którą "zarażają" każdego, kto ich usłyszy. Mieszają style muzyczne w poszukiwaniu swojego własnego brzmienia. Potrafią wzruszyć, nakłonić do refleksji oraz porwać do szaleńczego, transowego tańca. Muzyka, jaką wykonuje zespół, nie jest łatwa do zdefiniowania... To fuzja rocka, emocji bluesowych, funky i... jeszcze coś. Kto raz ich usłyszy, będzie wracał po więcej! Mimo krótkiego stażu zagrali już na najważniejszych festiwalach bluesowych w Polsce. Na Rawa Blues 2013 jako jeden z czterech zespołów reprezentujących stronę polską. Ich muzykę można usłyszeć m. in. w radiowej Trójce w audycjach panów Barona i Chojnackiego.
       W ciągu 4 lat aktywności scenicznej zespół zagrał ponad 200 koncertów oraz wystąpił na najważniejszych festiwalach muzyki około-bluesowej i rockowej zarówno w kraju jak i za granicą m.in. na Rawa Blues, Suwałki Blues Festiwal, Jesień z Bluesem w Białymstoku, Bluesroads, Noc w muzeum (Bratysława), Bochum Total (Niemcy).
       Zespół wydał dwa albumy studyjne. EP(2012) oraz LP- PROMISES OF TOMORROW (2015). Oba wydawnictwa można usłyszeć m.in w Trzecim Programie Polskiego Radia, Radiu Kraków, Radiu Krk, Radiu Rzeszów oraz w wielu mniejszych rozgłośniach w całym kraju. Cheap Tobacco zyskało uznanie takich redaktorów muzycznych jak m.in: Piotr Baron, Jan Chojnacki, Piotr Kosiński, Andrzej Jerzyk, Antoni Krupa, Adam Grzanka. Są wielokrotnymi laureatami pierwszych miejsc na najważniejszych polskich festiwalach muzyki bluesowej na przestrzeni ostatnich lat.
       "Cheap Tobacco to jeden z niewielu młodych polskich zespołów, który wie do czego dąży, czego chce i co jest potrzebne aby odnieść sukces. Są młodzi, pełni energii, prawdziwi w tym, co robią. Potrafią cudownie bawić się muzyką, równocześnie ciężko pracując na swój sukces. Mam nadzieję, że uda im się osiągnąć to, do czego dążą, ponieważ mają ku temu wszelkie predyspozycje" - pisał o zespole Wojtek Pilichowski, jeden z czołowych polskich basistów.
      
      
       Mjazzga, sobota 2 kwietnia, godz. 20:15
       Bilety w cenie 20 zł przed i 25 zł w dniu koncertu
      
       Następne koncerty:
       08-04 Terrific Sunday (alternatywa)
       10-04 Chango (jazz funky)
       16-04 Hope i goście (nu metal, rap core)
       17-04 Farben Lehre (punk)
      
Patronat medialny nad cyklem imprez w klubie Mjazzga objęła Elbląska Gazeta Internetowa PortEl.pl

      
Wojtek Minkiewicz, Mjazzga
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama