UWAGA!

Synwilczura i dizajn

2015-11-16
Aktualizowany 2015-11-19 10:35
Elbląg, Synwilczura i dizajn
(fot. nadesłane)

Centrum Sztuki Galeria EL zaprasza do Galerii Laboratorium na wernisaż wystawy "Nekrofuturyzm w dizajnie" autorstwa elbląskiego artysty i projektanta - Synwilczura. Wernisaż odbędzie się dziś (19 listopada) o godz. 18. Wstęp wolny.

Synwilczura, czyli Liszon Liszewski od 2013 roku projektuje, konstruuje i własnoręcznie wytwarza tradycyjnymi technikami rzemieślniczymi obiekty z pogranicza rzeźby oraz wysoce ergonomicznych i w pełni funkcjonalnych elementów wyposażenia wnętrz. Obiekty te są niemalże w prostej linii kontynuacją ścieżki rozwoju, obranej około 2004 roku, która zaowocowała powstaniem 10 rzeźb-robotów, do budowy których zostały użyte głównie materiały pochodzące z recyklingu. Obiekty najnowsze, które będzie można zobaczyć na wystawie, spajają kilkuletnie doświadczenie zawodowe projektanta w branży oświetleniowej, a także są dowodem wieloletnich zainteresowań motoryzacją, radykalną ekologią czy subkulturami, związanymi z mrocznymi stylami muzycznymi.
       Główną doktryną projektową, jaką wyznaje Synwilczura, jest nekrofuturyzm, który na polu dizajnu przejawia się jako wykorzystywanie efektownych podzespołów, noszących w sobie potencjał wywoływania przyszłościowych skojarzeń, które jednak już z jakiegoś powodu zakończyły swój żywot w cyklu użytkowym produktu i znalazły się już na złomowisku czy wysypisku śmieci. Brawurowe podejście do konstrukcji w oparciu o najnowocześniejsze technologie wytwarzania i narzędzia projektowe oraz umiejętność wyzwolenia się z ograniczeń minimalizmu czy redukcjonistycznego racjonalizmu, pozwoliły stworzyć produkty niezwykle oryginalne i dość radykalnie odcinające się od zuniformizowanego peletonu wnętrzarskiego mainstreamu.
       Wystawa będzie czynna do 31 grudnia 2015 r.
      
Beata Branicka, Galeria El
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama