UWAGA!

„Szagalleństwo” Elwiry Iwaszczyszyn

 
Elbląg, „Szagalleństwo” Elwiry Iwaszczyszyn

Autorska Pracownia Rzeźby Waldemara Cichonia zaprasza na wystawę malarstwa Elwiry Iwaszczyszyn „Moje szagalleństwo”, inspirowaną twórczością Marca Chagalla. Wernisaż odbędzie się w najbliższą sobotę (9 lipca) o godz. 17. Wstęp wolny.

Elwira Iwaszczyszyn z urodzenia i zamiłowania olsztynianka. Studiowała w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Gdańsku. Dyplom z zakresu projektowania architektury wnętrz uzyskała w 1981 r. w pracowni Zbigniewa Parandowskiego. Malarstwo studiowała w pracowni Kiejstuta Bereźnickiego.
       Projektantka wnętrz i ogrodów, zajmuje się malarstwem sztalugowym i rysunkiem. Ma w swoim dorobku twórczym szereg realizacji z zakresu projektowania wnętrz, m.in. projekty i realizacje kościołów w Olsztynie i Ostródzie, kawiarni i restauracji Olsztyna, Nidzicy, wnętrza biur i sklepów, wnętrza użytkowe Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie, malarstwo ścienne i projekty witraży w Olsztynie, a także realizacje ogrodów m.in. Elblągu, Mrągowie, Ostródzie, Giżycku, Warszawie, Olsztynie.
       W 2010 roku otrzymała nagrodę Prezydenta Olsztyna za całokształt pracy w dziedzinie plastyki.
       Zajmowała się opracowaniem graficznym płyt i plakatów olsztyńskich kabaretów. Inicjatorka zdarzeń artystycznych „Baby Warmińskie” i Dziady Pruskie”. Wystawiała w wielu galeriach w kraju i za granicą. Jej prace znajdują się w zbiorach państwowych i prywatnych.
      
       Autorska Pracownia Rzeźby Waldemara Cichonia mieści się przy ul. Garbary 12.
      
      
oprac. OK
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama