UWAGA!

Szkicologia według Bogdana Kilińskiego

 
Elbląg, Szkicologia według Bogdana Kilińskiego
fot. nadesłana

Popularny cykl spotkań w ramach Szkicologii, czyli warsztatów okołorysunkowych dla dużych i małych artystów wędruje po całym Starym Mieście. Najbliższe spotkanie w sobotę, 3 sierpnia rozpocznie się o godz. 10 w pracowni RYT Bogdana Kilińskiego, który poprowadzi je pod hasłem "Spotkanie z grafiką warsztatową".

Popularny cykl spotkań w ramach Szkicologii, czyli warsztatów okołorysunkowych dla dużych i małych artystów wędruje po całym Starym Mieście. Najbliższe spotkanie w sobotę 3 sierpnia rozpocznie się o godz. 10:00 w pracowni RYT Bogdana Kilińskiego, który poprowadzi je pod hasłem "Spotkanie z grafiką warsztatową".
       Szkiocologia to działanie zorganizowane w ramach Budżetu Obywatelskiego. Gromadzi miłośników sztuk plastycznych dając im możliwość nabycie czy wzbogacenia umiejętności pod okiem doświadczonych artystów.
       W sobotę podczas warsztatów uczestnicy będą mieli okazję poznać grafikę, która obok malarstwa i rzeźby należy do podstawowych działów sztuk plastycznych. Tradycyjnie praca rozpocznie się w plenerze rysując ołówkiem na papierze architekturę Starego Miasta.
       W drugiej części przejdziemy do pracowni plastycznej przy ul. Studziennej, gdzie powstałe szkice przetworzymy, poznając jedną z technik graficznych należącą do druku wklęsłego. Przygotowanie matrycy - rysunek na płycie pleksi, pozwoli uczestnikom wykonać kilka odbitek na specjalnym papierze akwafortowym.
       Bogdan Kilinski - Absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Gdyni - Oełowie ze specjalizacją Formy Przestrzenne - Metaloplastyka oraz Edukacji Artystycznej na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Od 2001 roku prowadzi pracownię plastyczną Inveni/RYT specjalizującą się w edukacji artystycznej dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajmuje się grafiką warsztatową, malarstwem, rysunkiem i rzeźbą w śniegu.
      
       Spotkanie z grafiką warsztatową
       Sobota 3 sierpnia w godz. 10 - 13
       Pracownia RYT, ul. Studzienna 26B
      
       Udział w zajęciach jest bezpłatny, wszystkie materiały są zapewnione.
       Ze względu na ograniczoną ilość miejsca na tę edycję Szkicologii obowiązują zapisy poprzez formularz rejestracyjny.
      
Wojciech Minkiewicz, Centrum Sztuki Galeria EL
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama