UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Szkło bez tajemnic

 
Elbląg, Szkło bez tajemnic
fot. nadesłana

Jak zrobić witraż? Czym jest fusing? Jak wygląda artystyczna mozaika szklana? Czy zadałeś sobie kiedyś te pytania? Jeśli tak – odpowiedzi znajdziesz podczas szkolenia z technik szkła artystycznego Art Glass w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu.

Szkolenie Art Glass realizowane będzie w formie dwóch trzygodzinnych warsztatów. Do udziału zapraszamy nauczycieli, terapeutów, wychowawców świetlic oraz pasjonatów, którzy chcą realizować swój twórczy potencjał poznając nowe techniki plastyczne.
       Program szkolenia obejmuje trzy techniki. Witraż Tiffany’ego, który polega na łączeniu szklanych elementów za pomocą taśmy miedzianej i rozgrzanej cyny. Technika ta wykorzystywana jest do tworzenia miniatur witrażowych oraz biżuterii. Druga technika to mozaika szklana, którą tworzy się poprzez zestawienie niewielkich rozmiarów szkieł na podłożu drewna lub szkła, a głównym kryterium jest barwa. Trzecią techniką jest fusing, jest to zestaw metod topienia szkła w piecach do tego przeznaczonych. Szkło pod wpływem wysokiej temperatury staje się plastyczne, wykorzystując tą właściwość można stworzyć np. barwne patery, czy dekoracje ścienne. Szkolenie poprowadzi instruktor plastyki CSE „Światowid” Ewa Bednarska-Siwilewicz.
       Będzie to okazja do zapoznania się z podstawowymi materiałami i narzędziami wykorzystywanymi w pracowni szkła artystycznego takimi jak: rodzaje szkła witrażowego, noże i łamacze, szlifierki, kleje i taśmy umożliwiające trwałe łączenie materiałów, a także wyposażenie bhp. Kursanci samodzielnie zaprojektują prace artystyczne lub przedmioty użytkowe, by następnie wykonać je własnoręcznie w kolejnych etapach obróbki szkła artystycznego. Umiejętności zdobyte podczas kursu dadzą podstawy do rozpoczęcia samodzielnej pracy w poznanych technikach.
       - Uczestnicy szkolenia otrzymają certyfikaty poświadczające udział – mówią organizatorzy warsztatów. – Drugą formą potwierdzającą zapoznanie się z technikami szkła artystycznego będą wykonane prace, które staną się własnością uczestników.
       Gdzie? W pracowni witrażu i fusingu w CSE „Światowid”.
       Kiedy? 17 i 24 kwietnia, w godz. 15.00 -18.00
       Za ile? 100 zł od osoby w cenę wliczone są materiały.
       Liczba miejsc na warsztaty jest ograniczona, a zapisy i szczegółowe informacje udzielane są pod nr tel. 55 611 20 64 oraz pocztą elektroniczną (e-mail: ewa.bednarska@swiatowid.elblag.pl). Organizatorem zajęć jest Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu.
      
Paula Załuska, CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Reklama