UWAGA!

Szkoła poetów na Elbląskich Nocach

Szkoła poetów na Elbląskich Nocach

Elbląskie Noce to w tym roku nie tylko koncerty, organizatorzy zaplanowali również bezpłatne warsztaty „Szkoła poetów, czyli Multipoezja zatacza kręgi”, które poprowadzi Michał Zabłocki - poeta, scenarzysta, reżyser teledysków i widowisk teatralnych, autor takich piosenek, jak „Cichosza”, „Naprawdę nie dzieje się nic”, „Bracka”, „Między ciszą a ciszą” – Grzegorza Turnaua czy „Maszyna do świerkania” – Czesława Mozila.

W sobotę, 10 sierpnia CSE „Światowid” zaprasza młodzież ponadgimnazjalną i dorosłych na warsztaty poetyckie i koncert Czesław Śpiewa. Rozpoczynamy od warsztatów, które pokażą możliwości wykorzystania multimediów do celów literackich. Zajęcia pozwolą na doskonalenie technik pisarskich w różnych gatunkach wierszy i prozy oraz pokażą w jaki sposób uruchomić swoją poetycką wyobraźnię. Będzie to okazja, aby uczestniczyć między innymi w praktycznym kursie pisania wierszy na mury w oparciu o gry internetowe, wspólnym pisaniu wiersza na czacie czy wysłuchać wykładu o Multipoezji.
       Warsztaty poprowadzi Michał Zabłocki – pomysłodawca i realizator poetyckiego portalu eMultipoetry, wykładowca Studium Literacko-Artystycznego przy Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie (najstarszej w Polsce szkoły kreatywnego pisania), autor wielu tomików wierszy, popularnych blogów, tekstów piosenek w repertuarach wielu artystów. Autor Rewolucji Poetyckiej Multipoezja. Wydał 8 zbiorów wierszy. Ostatni, „Blogostan_01” jest wyborem najciekawszych publikacji z jego autorskiego blogu Przerzutka na wiersz.
       – Zapisy na warsztaty przyjmowane są od 1 lipca. Pozostało nam jeszcze kilka wolnych miejsc – mówi Aleksandra Bednarczuk, Kierownik Artystyczny Festiwalu. - W ramach warsztatów odbędzie się również otwarty wykład, w którym mogą wziąć udział wszyscy, których poezja interesuje i inspiruje – podczas niego Michał Zabłocki zaprezentuje założoną przez siebie platformę eMultipoetry i jej narzędzia.
       Zapisy na warsztaty są przyjmowane mailowo: aleksandra.bednarczuk@swiatowid.elblag.pl. Warsztaty mają charakter multimedialny, niezbędne będzie podczas nich korzystanie z komputera, dlatego pierwszeństwo podczas zgłoszeń będą miały osoby posiadające przenośne komputery. Dla osób nie posiadających własnego sprzętu organizatorzy przygotują pięć stanowisk komputerowych.
       Tego samego dnia w „Światowidzie” odbędzie się koncert Czesław Śpiewa. Wejściówek na koncert już nie ma, ale wszyscy, którzy wezmą udział w warsztatach będą mogli również uczestniczyć w koncercie Czesława.
      
       Sobota, 10 sierpnia „Szkoła poetów, czyli Multipoezja zatacza kręgi” Impreza poetycko – kulturalna, CSE Światowid, 10– 18 – warsztaty poetyckie (zapisy od 1 lipca 2013, liczba miejsc ograniczona), wstęp wolny.
      
       Program warsztatów:
       1) Wykład o Multipoezji, czyli prezentacja multimedialnych możliwości funkcjonowania wiersza
       2) Prezentacja platformy eMultipoetry i jej narzędzi – referat
       3) Praktyczny kurs pisania wierszy na mury, wierszy na zadany temat i tekstów piosenek w oparciu o gry internetowe dostępne na stronie.
       4) Wspólne pisanie tekstu piosenki w oparciu o grę internetową
       5) Wspólne czytanie wierszy i dyskusja
       Pomiędzy częściami przewidziane są krótkie przerwy do uzgodnienia. Całość: około 6 godzin.
       Pełen program XVII Edycji Elbląskich Nocy. Festiwalu Piosenki Wartościowej dostępny tutaj.
      
Edyta Jasiukiewicz, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)