UWAGA!

Szkolą się w Iławie

 
Szkolą się w Iławie

Już od tygodnia zaawansowane pary z Elbląskiego Klubu Tańca „Jantar” uczestniczą w obozie szkoleniowym, który odbywa się w Iławie.

Zgrupowanie przygotowane było z myślą o 40 doświadczonych zawodnikach, dla których opracowany został specjalny program szkoleniowy, a w nim zajęcia grupowe, warsztaty indywidualne oraz własne treningi par tzw. practice.
       W pierwszej części obozu – od 29 lipca do 05 sierpnia, królowały tańce standardowe. Do współpracy nad realizacją szkolenia zaproszeni zostali wysokiej klasy specjaliści zewnętrzni m.in. trener mistrzowskich par - Gediminas Kavaliauskas z Litwy, Lech Romankiewicz – trener I klasy, dziesięciokrotny Mistrz Polski, finalista i laureat wielu polskich i zagranicznych turniejów, Pietro Braga – szkoleniowiec z Włoch. Dzięki ich udziałowi w obozie, elbląscy tancerze dostali szansę na zapoznanie się z aktualnymi trendami w świecie tańca oraz poziomem zajęć tanecznych w innych krajach Europy.
       Druga połowa obozu (06-11.08.2013) poświęcona będzie tańcom latynoamerykańskim. Do Iławy przyjadą uznani eksperci: Siergiej Kobylkin z Ukrainy, szkoleniowcy z Warszawy - Mariusz i Beata Grzejszczak, para z czołówki rankingu Polskiego Towarzystwa Tanecznego - Igor Wilczyński i Karolina Urban z Trójmiasta.
       - Już dziś możemy powiedzieć, że dzięki profesjonalnym warsztatom, intensyfikacji zajęć, ale przede wszystkim dzięki determinacji i zaangażowaniu tancerzy, którego odzwierciedleniem są wieczorne treningi własne par, obóz przyczyni się do dużego rozwoju zawodników – mówi Zyta Wrzos z CT „Promyk” – Poprzez wyłączenie z rytmu i rutyny dnia codziennego, uczestnicy obozu mają bardziej chłonny umysł i skupiają się głównie na swojej pasji.
       Obóz, oprócz szeroko rozbudowanego programu szkoleniowego, zapewnia także wiele propozycji i form aktywności fizycznej. Do tej pory uczestnicy byli w iławskim Aquaparku, na kręglach w Bowling Clubie, a także płynęli statkiem po Jezioraku. Jest też czas na wypoczynek i zajęcia integracyjne, które wpływają na rozwój społeczny uczestników, na zdolność współpracy i kształtowanie kreatywności.
      
      
      
Joanna Karpiuk, CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)