UWAGA!

Szlakiem miejsc zwyczajnych i niezwykłych

 Elbląg, Szlakiem miejsc zwyczajnych i niezwykłych
fot. nadesłana

Jest elblążaninem, którego inspiruje architektura rodzinnego miasta i okolicznych miejscowości. W poniedziałek, 8 kwietnia, o godz. 18 do CSE „Światowid” odbędzie się wernisaż prac Sławomira Zawistowskiego.

Wystawa zatytułowana jest „Szlakiem miejsc zwyczajnych i niezwykłych”. - Długi czas w malarstwie interesowała mnie głównie technika olejna, do malowania akwarelą wróciłem po latach – mówi Sławomir Zawistowski. – Ten cykl prac to przede wszystkim dbałość o detale, zarówno architektoniczne, jak i te świadczące o historii, a więc łuszczące się tynki czy ubytki cegieł. Często to właśnie te elementy decydują o moim zainteresowaniu tym, a nie innym obiektem.
       Prezentowane na wystawie prace powstały w latach 2016 - 2018 i są owocem zarówno pieszych, jak i rowerowych wędrówek po okolicy. Tematem tych prac jest architektura, ale nie nowych domów, ulic i współczesnych pawilonów. Budynki, które szczególnie interesują artystę, to nie tylko zabytki Elbląga, Fromborka i okolicznych wiosek, ale przede wszystkim stare, nadgryzione zębem czasu domy elbląskie, od lat wtopione w pejzaż miejski. Podczas wypraw rowerowych powstały akwarele ukazujące małomiasteczkową architekturę Młynar i Tolkmicka.
       Wystawa będzie dostępna dla oglądających na holach I i II p. CSE „Światowid” do 10 maja 2019 r.
      
       Sławomir Zawistowski
       W swojej twórczości sięga po techniki malarstwa olejnego, rysunek i akwarelę. Jest uczestnikiem plenerów plastycznych oraz wystaw indywidualnych i zbiorowych. Związany zawodowo ze Spółdzielczym Domem Kultury „Zakrzewo”. Kurator odbywających się tam w cyklicznych wystaw pod hasłem Otwarty Salon Plastyczny (1992 – 2011). Dwukrotnie nagradzany przez Prezydenta Miasta za działalność na rzecz rozwoju i upowszechniania kultury.
      
Paula Załuska, CSE Światowid

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama