UWAGA!

Taneczna rywalizacja na Jantarze

 Elbląg, Taneczna rywalizacja na Jantarze
fot. Włodzimierz Wawro

Elegancja zawodników, lekkość, z jaką przemierzają parkiet podczas tańców standardowych oraz charyzmę w tańcach latynoamerykańskich będzie można podziwiać podczas Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Sportowego Jantar już 17 kwietnia.

Ogólnopolski Turniej Tańca Sportowego Jantar jest przedsięwzięciem, które na stałe wpisało się w kalendarz imprez naszego miasta. Jest to nie tylko ciekawe wydarzenie dla publiczności, ale także sportowe wyzwanie dla dzieci i młodzieży, trenujących taniec towarzyski. Pomysł organizowania turnieju powstał wiele lat temu w Elbląskim Klubie Tańca Jantar. - Była to naturalna kolej rzeczy, aby stworzyć warunki do rywalizacji dla tancerzy z Elbląskiego Klubu Tańca Jantar, w którym od 30 lat dzieci i młodzież trenują sportowy taniec towarzyski – mówi Antoni Czyżyk trener i sędzia taneczny. - Dzięki takim turniejom, jak Jantar elbląscy sportowcy mogą sprawdzić swoje umiejętności w porównaniu z zawodnikami z innych klubów.
       Na elbląski turniej przyjeżdżają pary z całej Polski. W tym roku udział wezmą również tancerze z Rosji i Ukrainy. Turniej to prawdziwe wyzwanie dla tancerza. Każda prezentacja wymaga poprawnej techniki i nie lada kondycji. - Patrząc na grację tańczących łatwo zapomnieć, ile ciężkiej pracy kosztowało tancerzy doskonalenie swoich umiejętności –opowiada Antoni Czyżyk - Są to lata pracy nad każdym mięśniem, każdym szczegółem postawy, każdym krokiem i gestem. Podczas turnieju podziwiajmy więc nie tylko piękno i siłę ludzkiego ciała, ale również żelazną wolę i determinację zawodników.
       Podczas zawodów liczy się także wyraz artystyczny, strój, makijaż, fryzura. Tancerki i tancerze prześcigają się w pomysłach na stroje. – Nic dziwnego, skoro są to elementy, które przyciągają uwagę sędziów – dodają organizatorzy.
       Zawody rozegrane zostaną w trzech blokach. Rywalizować będą tancerze od 8 roku życia po pary seniorskie, będące na różnym poziomie zaawansowania. Pierwszy blok rozpocznie się o godz. 11 będzie w nim można zobaczyć pary z klasa F i E. Kolejny blok startuje o godz.13. Tutaj swoje umiejętności zaprezentują głównie pary klasy D, a ponadto klasy E i F. Ostatni blok dla najbardziej zaawansowanych tancerzy rozpocznie się o godz. 17.
      
Edyta Bugowska, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama