UWAGA!

Taneczne Pomosty

Już po raz kolejny Wojewódzki Ośrodek Kultury w Elblągu będzie organizatorem Europejskich Spotkań Tanecznych "Pomosty 2001". Weźmie w nich udział około 300 tancerzy z Polski, Rosji, Belgii i Holandii. Będą turnieje i warsztaty taneczne dla profesjonalistów, a także pokazy seniorów i taneczne spotkania rodzin. "Pomosty 2001" rozpoczną się 29 czerwca.

Europejskie Spotkania Taneczne "Pomosty" odbywają się od kilkunastu lat. Początkowo uczestniczyli w nich wyłącznie tancerze i trenerzy z zaprzyjaźnionych klubów, m.in. z Niemiec, Holandii i Włoch.
     - Od pięciu lat impreza funkcjonuje pod nazwą "Pomosty", bo łączy ludzi z różnych państw, którzy mają podobne zainteresowania - wyjaśnia Antoni Czyżyk, wicedyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Kultury w Elblągu i twórca Elbląskiego Klubu Tańca "Jantar". - "Pomosty" to nie tylko sportowa rywalizacja, ale również spotkania tancerzy poza parkietem i wymiana doświadczeń.
     - W ubiegłym roku zrezygnowaliśmy z "Pomostów" na rzecz dużego turnieju Baltc Cup, który organizowany był wyłącznie dla najlepszych tancerzy - dodaje Antoni Czyżyk. - W tym roku wracamy do "Pomostów", gdyż tancerze z innych klubów również chcą między sobą rywalizować i podnosić warsztatowe umiejętności.
     W "Pomostach 2001" udział weźmie ok. 300 tancerzy i trenerów z najbardziej znaczących klubów tanecznych Europy. Od 29 czerwca do 1 lipca będą odbywać się turnieje i warsztaty taneczne oraz seminaria dla trenerów. Będą też spotkania taneczne rodzin, pokazy seniorów i wiele innych atrakcji poza parkietem.
     
     Program "Pomostów 2001"
     
     29 czerwca - sala sportowa WOK
     godz. 10.00 - uroczyste otwarcie, seminaria i warsztaty dla tancerzy - wykłady poprowadzą, m.in. Jacek Nowiński, dyrektor WOK oraz wykładowcy z Niemiec i przedstawiciele Euroregionu Bałtyk
     godz. 16.00 - Biblioteka Elbląska - seminarium o współpracy z krajami Unii Europejskiej pt. "Taniec jako pomost łączący kraje Unii Europejskiej"
     
     30 czerwca - sala sportowa WOK (dzień otwarty dla widzów - bilet wstępu na cały dzień kosztuje 15 zł)
     godz. 11.30 - 18.00 - turniej tańca dla dzieci i młodzieży z udziałem par zagranicznych
     godz. 19.30 - Europejskie Spotkania Taneczne "Pomosty 2001" z udziałem par formacji mistrzowskich oraz pokazy innych form tanecznych (uczestnicy zajęć sekcji WOK: zespół tańca nowoczesnego "Promyk" oraz zespół pieśni i tańca "Młody Elbląg")
     - pokazy seniorów - spotkania taneczne rodzin
     - występ laureatów międzynarodowego konkursu pn. "Bursztynowa Gwiazda", który odbył się niedawno w Kaliningradzie
     
     1 lipca
     godz. 12.00 - zakończenie "Pomostów"
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama