UWAGA!

Taneczne „Pomosty”

Elbląg, Zdjęcie z archiwum
Zdjęcie z archiwum (fot. PS).

„Światowid” realizuje kolejną edycję projektu „Pomosty – Europejskie Spotkania Młodzieży Artystycznie Uzdolnionej”. Już w najbliższą niedzielę (21 czerwca) odbędzie się turniej tańca towarzyskiego.

W tegorocznej edycji, która rozpoczęła się w kwietniu, a potrwa do listopada, odbyły się już konfrontacje taneczne w tańcach nowoczesnych oraz warsztaty tańca towarzyskiego dla tancerzy i warsztaty dziennikarskie dla młodzieży z Polski i Rosji. W najbliższym czasie, w niedzielę 21 czerwca odbędzie się Międzynarodowy Turniej Tańca Sportowego „Pomosty”, a od 30 czerwca do 4 lipca plener artystyczny w Kadynach, którego uczestnikami będzie młodzież z Polski i Rosji.
       - W ramach projektu organizujemy cykle warsztatów szkoleniowych prowadzonych przez specjalistów z danych dziedzin sztuki, które mają przygotować młodzież z Polski i Rosji do prezentacji zdobytych umiejętności na forum publicznym podczas międzynarodowych konfrontacji artystycznych – wyjaśnia koordynatorka projektu Magdalena Czarnocka, kierownik działu strategii i projektów w CKiWM „Światowid”. - Uzupełnieniem działań projektowych będą seminaria i warsztaty dla instruktorów i nauczycieli przedmiotów artystycznych z zakresu wybranych dziedzin sztuki oraz edukacji artystycznej dzieci i młodzieży.
       Jak podkreśla Magdalena Czarnocka celem „Pomostów” jest idea, by podczas warsztatów wymienić poglądy i doświadczenia, ale również nauczyć nowych technik wyrazu artystycznego i umożliwić uzdolnionym artystycznie dzieciom i młodzieży rozwijanie swoich pasji i twórczych zainteresowań.
      
       Projekt finansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
      
      
oprac. Anieze
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama