UWAGA!

"Taniec bez granic” w kinie Światowid

 
Elbląg, "Taniec bez granic” w kinie Światowid

W poniedziałek, 2 września w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu odbędzie się spotkanie upowszechniające działania w projekcie „Taniec bez granic”, w którym uczestniczyli tancerze z Elbląskiego Klubu Tańca „Jantar” i tancerze z lwowskiego Klubu Sportowego „Dynamo” ze Lwowa.

Na przełomie lipca i sierpnia w malowniczej Iławie na obozie tanecznym spotkała się grupa młodzieży z Polski i Ukrainy - łącznie 38 młodych osób w wieku od 12 do 20 lat wraz z czteroma opiekunami. Tancerze przez 10 dni wspólnie trenowali sportowy taniec towarzyski, a także brali udział w licznych warsztatach i atrakcjach mających na celu zintegrowanie ich i wzajemne przybliżenie dwóch kultur. Poznawali się podczas wspólnych wycieczek, rozegranych meczy i warsztatów, na których kręcili filmiki, gotowali, a także tworzyli i przygotowywali wystawy.
       Jak wyglądało życie obozowe młodzieży polskiej i ukraińskiej, będzie można zobaczyć w poniedziałek 2 września podczas spotkania upowszechniającego projekt „Taniec bez granic”. Spotkanie odbędzie się o godz. 17:00 w Galerii Nobilis w CSE „Światowid”. W trakcie spotkania zostanie pokazany klip stworzony na podstawie filmików kręconych przez uczestników obozu, filmiki z warsztatów filmowych, a także materiały związane z realizacją projektu.
       - Będzie można również obejrzeć dwie wystawy przygotowane na obozie przez tancerzy – mówi Magdalena Czarnocka–Kaptur, Prezes Stowarzyszenia „Jantar”. - Pierwsza to wystawa stworzona na warsztatach plastycznych „Zaprojektuj coolturę”, podczas których powstały prace przedstawiające stroje taneczne inspirowane polską i ukraińską kulturą ludową. Druga wystawa zdjęć, zatytułowana „Sąsiedzi”, pokazuje atrakcyjne miejsca w Polsce i na Ukrainie, które według młodzieży warto zobaczyć.
       Wystawy eksponowane będą na I oraz II piętrze holu w CSE Światowid.
       - Bardzo się cieszymy, że zrealizowaliśmy taki projekt – mówi Antoni Czyżyk, trener główny Elbląskiego Klubu Tańca „Jantar”. – Przyniósł on cały szereg korzyści. Młodzież zawarła międzynarodowe przyjaźnie, zdobyła wiedzę o odmiennej kulturze i zwyczajach, przekonała się też, jak łatwo można porozumiewać się z kolegami ze Wschodu. Zamierzamy podtrzymywać kontakty ze stroną ukraińską i dążyć do tego, aby to spotkanie nie było jedyne.
       Projekt został zrealizowany przez Stowarzyszenie „Jantar” w partnerstwie z Klubem Sportowym „Dynamo” ze Lwowa.
       „Taniec bez granic” sfinansowany jest z Polsko-Ukraińskiej Rady Wymiany Młodzieży z dotacji Ministra Edukacji Narodowej.
      
Zyta Wrzos, CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Poprawna jest forma czterema, podobnie jak trzema. Współwystępowanie dwóch końcówek narzędnika dotyczy tylko liczebnika dwa, gdzie jednak zastosowanie końcówki -ema lub -oma jest uzależnione od rodzaju określanego rzeczownika, a więc: dwiema dziewczynami, dwiema różami (dwiema - tylko w rodzaju żeńskim), ale - dwoma chłopcami, dwoma samochodami i dwoma oknami.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    1
    0
    Polszczyzna(2019-08-30)
Reklama