UWAGA!

Targi staroci w niedzielę

 
Elbląg, Targi staroci w niedzielę
(fot. MAH)

Niedzielny spacer warto wykorzystać na powędrowanie do elbląskiego Muzeum Archeologiczno-Historycznego, gdzie odbędą się kolejne letnie Targi Staroci. Na urokliwym, muzealnym dziedzińcu, kupić można będzie, sprzedać lub wymienić najróżniejsze przedmioty.

Targi to jednak propozycja nie tylko dla miłośników starych rzeczy: monet, medali, znaczków, porcelany... W imprezie biorą też udział kolekcjonerzy różnych przedmiotów, choćby birofile – miłośnicy gadżetów związanych z piwem. Nie brakuje też książek i płyt gramofonowych. Na targach swe stoiska mają również i twórcy nieprofesjonalni: z malarstwem czy ręcznie robioną biżuterią.
       Tej edycji targów towarzyszyła też będzie sprzedaż charytatywna zbiorów jednego z elbląskich kolekcjonerów, który znalazł się w trudnej sytuacji życiowej i jest zmuszony wyprzedać efekty życiowej pasji zbieractwa. Ta kolekcja udostępniona zostanie zainteresowanym w sali edukacyjnej muzeum.
       W muzealnych salach podziwiać można też będzie otwartą w tym tygodniu wystawę, próbę przedstawienia bogactwa zbiorów elbląskiego środowiska kolekcjonerskiego. Wystawa „Ocalone dzięki pasji” to zaledwie niewielka część przedmiotów z kolekcji dwudziestu osób, które wspólnie przygotowały ekspozycję z rarytasami, rzadko pojawiającymi się i prezentowanymi poza kolekcjonerskimi mieszkaniami.
       Kolekcjonerzy i mistrzowie rękodzieła wystawią się w targową niedzielę, 17 lipca, na muzealnym dziedzińcu przy Bulwarze Zygmunta Augusta 11 (wejście bramą od ulicy Zamkowej) w godzinach 10-14. W przypadku niepogody stoiska zostaną przeniesione do wnętrz muzealnych budynków.
      
Tomek Gliniecki. MAH
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama