UWAGA!

Teatr świętuje. Premiera i Aleksandry

 
Elbląg, Teatr świętuje. Premiera i Aleksandry
fot. Anna Dembińska

Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru u Sewruka dziś (28 marca) wielkie świętowanie. Wieczór rozpocznie premierowy pokaz spektaklu "Wszystko o kobietach. Wszystko o mężczyznach." Zobacz zdjęcia z próby generalnej. Odbędzie się też uroczystość wręczenia dorocznych nagród - Aleksandrów.

Orędzie na 54. Międzynarodowy Dzień Teatru napisał reżyser Krzysztof Warlikowski. Jego zdaniem teatr powinien "zaglądać tam, gdzie patrzenie wzbronione". "(...) Teatru biorącego początek w głębi prawdy i znajdującego koniec w niedocieczonym wszystkim jego robotnikom, tym co na scenie i tym, co na widowni, życzę z całego serca" - życzy artysta uznany w kraju i poza jego granicami.
       Elbląski teatr świętuje premierą "Wszystko o kobietach. Wszystko o mężczyznach" Miro Gavrana w reżyserii Bartłomieja Wyszomirskiego. To dwa utwory dramatyczne w jednym spektaklu, na trzy aktorki i trzech aktorów, ale aż 24 postaci.
       Wszystko o kobietach to splot dowcipnych historii o przyjaźni, macierzyństwie i miłosnych perypetiach bohaterek, które różnią się od siebie nie tylko charakterem, ale także postawą wobec świata. Wszystko o mężczyznach zaś, to sztuka, przedstawiająca obraz współczesnego mężczyzny. Gavran precyzyjnie konstruuje świat męskich rozmów, a typy bohaterów, komicznie kreślone przez autora, oddają istotę ich spojrzenia na życie. Spektakl Wszystko o kobietach. Wszystko o mężczyznach ukaże publiczności różnorodność damsko-męskich dylematów, a wszystko opowiedziane zostanie szczerze, emocjonująco, ale przede wszystkim z dużą dawką doskonałego humoru.
       W spektaklu występują: Maria Semotiuk, Marta Masłowska, Teresa Suchodolska, Piotr Boratyński, Artur Hauke, Piotr Szejn.
       Po premierze odbędzie się gala dorocznych nagród - Aleksandrów. Wśród nominowanych są aktorki: Maria Makowska-Franceson, Beata Przewłocka, Maria Semotiuk oraz aktorzy: Piotr Boratyński, Artur Hauke, Piotr Szejn. W czyje ręce trafi statuetka, dowiemy się w sobotni wieczór.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama