UWAGA!

Teatr w WOK

 Elbląg, "Scena na piętrze" w budowie.
"Scena na piętrze" w budowie.

W czwartek w Wojewódzkim Ośrodku Kultury uroczyście zainauguruje swoją działalność elbląska scena Off-owa „Scena na piętrze”. Dzień później odbędzie się inauguracja sezonu teatralnego.

Scena Off-owa to novum w naszym mieście. W założeniach ma prowadzić działalność artystyczną i edukacyjną.
     Na scenie, która znajdować się będzie na piętrze Wojewódzkiego Ośrodka Kultury, organizowane mają być cyklicznie spotkania teatralne oraz międzynarodowe spotkania teatralne w ramach Festiwalu Sztuki Słowa. Wystawiać będzie na niej również Teatr „Stajnia Pegaza” (monolog, mała forma teatralna).
     W ramach działalność edukacyjnej w „Scenie na piętrze” odbywać się będą stałe zajęcia warsztatowe z młodzieżą elbląską, zorganizowany zostanie kurs teatralny dla nauczycieli.
     „Scena...” oficjalnie zainauguruje swoją działalność już w najbliższy czwartek o godz. 19 spektaklem „Rybołóstwo” wg. Guntera Grassa w wykonaniu Teatru Stajnia Pegaza (reżyseria: Ewa Ignaczak). Rozpoczęcie działalności zostanie połączone z happeningiem.
     W piątek na „Scenie na piętrze” odbędzie się inauguracja sezonu teatralnego premierowym spektaklem Teatru Stajni Pegaza „Przemiana” wg. Franza Kafki (reżyseria Ewa Ignaczak).
     - To bardzo duże wydarzenie w życiu kulturalnym naszego miasta, a nawet całej Polski. W kraju wciąż zamykane są kolejne teatry, a w Elblągu powstaje coś nowego. Teatr eksperymentalny, o różnorodnym repertuarze, a przede wszystkim na bardzo wysokim poziomie. Będzie tu również miejsce na wypowiedź publiczności po obejrzeniu spektaklu - powiedziała nam Karolina Lichacz, rzecznik prasowy WOK.
AK
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)