UWAGA!

Teatralne maluchy

W Teatrze Dramatycznym w Elblągu odbędzie się pokaz powarsztatowy grup dziecięcych, które przez cały rok uczęszczały na zajęcia teatralne. Mali artyści zaprezentują etiudy i krótkie spektakle przygotowane pod okiem profesjonalnych aktorów. Pokaz odbędzie się 13 czerwca o godz. 18.00.

Od kilku lat Ośrodek Kultury Teatralnej działający w elbląskim teatrze prowadzi zajęcia edukacyjne. Biorą w nich udział przedszkolaki, gimnazjaliści oraz uczniowie szkół ponadgimnazjalnych. Trudnej sztuki aktorskiej uczą się pod okiem zawodowych aktorów i wykwalifikowanych instruktorów teatralnych.
     - Dzieci uczą się teatru poprzez zabawę, ćwiczenia ruchowe, etiudy - mówi Hanna Laska, rzecznik prasowy elbląskiego teatru. - Pracują przez cały rok po kilka godzin w miesiącu. Pod okiem instruktorów uczą się nie tylko gry aktorskiej, ale również poznają teatr od kulis. Zwiedzają pracownie: malarską, stolarską, krawiecką. Oglądają garderoby, poznają mechanizmy działające na scenie. Z zadowoleniem opowiadają później rówieśnikom o tym, co zobaczyli po tej drugiej stronie. Zwykle przecież siadają na widowni i nie mają możliwości przyglądania się pracy za kulisami.
     Warsztaty dla grup gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych prowadzone są na małej i dużej scenie teatralnej. Przedszkolaki ćwiczą na "własnym podwórku" tzn. aktorzy przychodzą do przedszkola, przynoszą ze sobą kostiumy, maski i inne teatralne akcesoria.
     Warsztaty prowadzą aktorzy: Kamila Calińska, Irena Adamiak, Teresa Suchodolska - Wojciechowska, Jolanta Tadla i Beata Przewłocka oraz Tomasz Walczak i Łukasz Buszko.
     - Pokaz będzie obejmował etiudy i krótkie spektakle teatralne, które dzieci przygotowały pod okiem swoich instruktorów - wyjaśnia H. Laska. - Występy małych aktorów odbędą się 13 czerwca o godz. 18.00 na Dużej Scenie teatru. Wstęp na pokaz jest wolny.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama