UWAGA!

Teatralne Terefere

Elbląg, Teatralne Terefere

W poniedziałek, 18 marca, w Centrum Spotkań Europejskich Światowid odbędą się II Spotkania Teatrzyków Dziecięcych - Teatralne Terefere. Do udziału zapraszamy zespoły teatralne ze szkół, świetlic, ośrodków kultury, których aktorzy są uczniami szkół podstawowych. Zgłoszenia przyjmowane są do 13 marca.

Teatralne Terefere Światowid zorganizował po raz pierwszy w roku ubiegłym i spotkało się ono z ogromnym entuzjazmem najmłodszych aktorów. Było bardzo dynamicznie, intensywnie i barwnie. Najmłodsi mogli zaprezentować się przed wspaniałą publicznością, która oczekując na własny występ lub będąc tuż po nim, bawiła się znakomicie. Przerwy między spektaklami były kolejną okazją do zabawy, wspólnie z animatorami, którzy mieli setki pomysłów na integracyjne gry. Nieśmiali, w przyjaznej atmosferze mogli próbować swoich sił w publicznych występach, ci z dużą dozą śmiałości i tupetu mogli zabłysnąć i zdobyć uznanie publiczności.
       W tym roku również postanowiliśmy stworzyć teatrzykom dziecięcym możliwość spotkania.
       - Teatralne Terefere nie jest przeglądem, nie będzie tu miejsc, a wygrani są wszyscy, którzy zechcą się zgromadzić tego dnia na scenie w Światowidzie, bo chodzi tu właśnie o spotkanie, spektakle, wspólne warsztaty, poznanie swoich talentów - mówi Edyta Machul, instruktor teatralny, organizator przeglądu.
       W Przeglądzie mogą wziąć udział zespoły teatralne ze szkół, świetlic, ośrodków kultury, których aktorzy są uczniami szkół podstawowych, i które mają przygotowany spektakl.
       Oprócz prezentacji scenicznych znajdzie się czas na integrację, wspólne działanie, zabawę teatrem i warsztaty, a nawet całe mnóstwo warsztatów (m.in.: warsztaty teatralne, sztuki robienia baniek, malowanie światłem, butony, zabawa z rytmem, z szarym papierem itp.).
       - Chcemy stworzyć dobrą przestrzeń na spotkanie nie tylko młodych aktorów, ale i instruktorów, nauczycieli, opiekunów. Czekamy na Wasze zgłoszenia do 13 marca – zaprasza Edyta Machul.
       Zainteresowanych prosimy o kontakt: edyta.machul@swiatowid.elblag.pl lub tel. 55 611 20 89.
      
       ------
       W roku ubiegłym Spotkaniom towarzyszyli kreatywni.tv, ich materiał ze spotkań można obejrzeć pod adresem.
      
Edyta Jasiukiewicz, CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama