UWAGA!

Teatrzyki dziecięce w Światowidzie

Elbląg, Teatrzyki dziecięce w Światowidzie

W poniedziałek, 18 marca, w Centrum Spotkań Europejskich odbędą się II Spotkania Teatrzyków Dziecięcych - Teatralne Terefere. Tego dnia Światowid otwiera przestrzeń na twórcze i artystyczne działania najmłodszych.

Plan dnia, dla zespołów, które będą uczestniczyć w Spotkania Teatrzyków jest bardzo napięty – odbędą się warsztaty muzyczne, z pracy nad świadomością własnego ciała, taneczne, warsztaty w świecie kukiełek i fabryka buttonów oraz animacje. Ale przede wszystkim jest to czas na zaprezentowanie spektakli, które młodzi aktorzy przygotowywali w pocie czoła – na Scenie Na Piętrze spotkają się Szkoła w Młynarach, Grupa Teatralna Pestka, grupa IMEON, grupa Po prostu II C i grupa Kapturki.
       - Teatralne Terefere to spotkanie, spektakle, wspólne warsztaty, poznanie swoich talentów, duże znaczenie ma dla nas kwestia integracji uczestników - mówi Edyta Machul, instruktor teatralny, organizator przeglądu.
       Teatralne Terefere rozpocznie spektakl „W szufladzie” przygotowany przez grupę gimnazjalistów „Za ścianą” z CSE Światowid.
       - Powstał on specjalnie dla uczestników II Spotkań Teatrzyków Dziecięcych Teatralne Terefere – dodaje Edyta Machul.- Grupa ze Światowida występuje, jako pierwsza, aby ośmielić kolejne grupy i pokazać, że sceny nie trzeba się bać.
       Spektakl opowiada o niezwykłej szufladzie, albo skrzyni, którą posiada każde dziecko, i w której trzyma swoje skarby – kawałek szkiełka, guzik, kamyczek… Czy to są praktyczne rzeczy? Nie. A spróbujcie wyrzucić, któryś z tych przedmiotów do śmieci. Co się stanie? Jest to opowieść o tym właśnie, o ogromnej mocy dziecięcej kreatywności, która ożywia świat, nawet ten pozornie nieciekawy. Jest to historia rzeczy w szufladzie, ale chyba nie tylko.
       - Teatralne Terefere ma być przestrzenią na spotkanie nie tylko młodych aktorów, ale i instruktorów, nauczycieli, opiekunów. Liczymy, że ta edycja, podobnie jak poprzednia pozwoli nam na poznanie kolejnych ciekawych inicjatyw i grup i dobrą współpracę przy następnych tego typu wydarzeniach – podsumowuje Edyta Machul.
      
       Galeria z ubiegłorocznych spotkań
       Film z ubiegłorocznych spotkań
      
Edyta Jasiukiewicz, CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama