UWAGA!

Ten stary, dobry jazz

 

To ostatni już koncert XVI Letniego Salonu Muzycznego, którego gościem będzie Old Timers – zespół, który w polskim jazzie tradycyjnym jest symbolem i legendą.

Powstał w 1965 r. w Warszawie, a już rok później zdobył pierwszą nagrodę w konkursie „Złotej Tarki” – imprezie towarzyszącej festiwalowi Jazz Jambore. Wynik ten powtórzył w dwóch kolejnych latach, stając się pierwszym i jak dotąd jedynym trzykrotnym zdobywcą tego trofeum. Następne lata to pasmo sukcesów. Zespół koncertował na wielu festiwalach jazzowych w Europie. Dorobek muzyczny to nagranie kilkunastu płyt, setki koncertów, występów telewizyjnych i radiowych. Nie ma kraju w Europie, gdzie nie występowałby zespół Old Timers. W 1975 r. zespołowi została wręczona Złota Płyta Polskich Nagrań za album „ Old Timers with Sandy Brown”.
       Poza występami scenicznymi wspomnieć też wypada o nagranej przez zespół muzyce do takich filmów, jak „Był jazz”, „Va Bank” czy „Seksmisja”. Uczestniczył także w realizacji spektaklu „Opera za trzy grosze” w warszawskim teatrze „Ateneum” oraz w licznych programach telewizyjnych. W kwietniu 2006 zespół nagrał płytę „Swing Thad Music” która została dołączona do listopadowego wydania „Jazz Forum”. Nagranie to zebrało wiele znakomitych recenzji. W ankiecie czytelników „Jazz Forum” Old Timers został uznany za najlepszy zespół jazzu tradycyjnego w kraju. W ponad 40-letniej działalności skład zespołu ulegał zmianom, ale zawsze członkami grupy byli i są muzycy reprezentujący najwyższy poziom artystyczny.
      

 

W niedzielnym koncercie Old Timers wystąpi w składzie: Zbigniew Konopczyński – puzon, Jerzy Galiński – klarnet, Jerzy Kuszakiewicz – trąbka, Paweł Tartanus – banjo/vocal, Andrzej Zielak – kontrabas, Bogdan Kulig – perkusja, Wojtek Kamiński – fortepian.
       Na koncert zapraszamy tradycyjnie do muszli koncertowej w Bażantarni, 18 sierpnia o godz. 17, wstęp wolny.
       Letni Salon Muzyczny jest realizowany dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Miejskiego w Elblągu.
      
      

Teresa Wojcinowicz, ETK
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • A gdzie zdjęcia z konecrtu, który był w niedzielę w Bażantarni?
  • Serdeczne podziekowania dla ETK za odnowienie parę lat temu muszli w Bażantarni i letnie koncerty, szkoda, że kończą się już w połowie sierpnia. Może w przyszłym roku będą od maja do września. Znając przychylność i zainteresowanie kulturą nowych elbląskich prezydentów jest szansa by tak się stało. Wielu znajomych chciałoby także włączyć się w działalność Towarzystwa, ale nie wiedzą, jak można wstąpić w jego szeregi. Poprzednio była to organizacja ścisle towarzysko zwiazana z PZPR i SLD i dostęp był mocno ograniczony.
  • też mam nadzieję, że w przyszłym roku koncertów będzie więcej a wstąpić do ETK? - to proste - należy przyjść/zatelefonować/wysłać e mail - na stronie internetowej (www.etk.elblag.pl) ETK jest statut a tam wszystkie niezbędne informacje jak można zostać członkiem Towarzystwa. a co do dostępu w przeszłości? - należę do ETK od wielu lat i nigdy nie należałam do żadnej partii i nie jestem wyjątkiem. zapraszam na niedzielny koncert - jeżeli będzie padał deszcz, to proszę zabrać peleryny, parasole - koncert odbędzie się na pewno. Teresa Wojcinowicz (prezes ETK)
  • Gratulacje dla ETK za organizacje letnich koncertów w Bażantarni, tak oczekiwanych przez elblążan. Jakie plany na jesień / zima / wiosna ? Na dzisiejszym, świetnym koncercie Old Timers z rewelacyjną tancerką były tłumy, ale nie było widac nikogo z nowych władz naszego miasta, więc wpis poniżej o przychylności i zainteresowaniu ludzi z PiS imprezami kulturalnymi i kulturą w naszym mieście wydaje się być mocno przesadzony.
Reklama