UWAGA!

Terapia przez sztukę

Centrum kultury Światowid oraz Stowarzyszenie Kulturalne „Viva Art” zapraszają dzieci i młodzież niepełnosprawną do udziału w zajęciach artystycznych realizowanych w ramach programu „Terapia przez sztukę”. Najbliższe zajęcia odbędą się już jutro (11 października). Udział w zajęciach jest bezpłatny.

„Terapia przez sztukę” to program edukacyjny przeznaczony dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej, obejmujący zajęcia warsztatowe z różnych dziedzin sztuki. Zajęcia odbywają się w Centrum Kultury i Współpracy Międzynarodowej „Światowid” dwa razy w miesiącu w soboty od godz. 11 oraz dla grup zorganizowanych - w dni powszednie (według harmonogramu). Oprócz form warsztatowych organizowane są wizyty w elbląskich placówkach kultury i zajęcia edukacyjne oraz wycieczki krajoznawcze w ramach zajęć z historii i kultury regionu.
     Program zajęć dostosowany jest do indywidualnych możliwości uczestników i modyfikowany w zależności od ich potrzeb. Dobór form i metod stosowanych na zajęciach zależny jest nie tylko od możliwości uczestników, ale także od inwencji kadry realizującej program. W realizację programu zaangażowani są również wolontariusze - młodzież szkolna oraz studenci.
     Udział w zajęciach jest bezpłatny, co zwiększa szanse korzystania z tej oferty osobom niepełnosprawnym bez względu na poziom zamożności. Rodzaj niepełnosprawności nie jest czynnikiem warunkującym bądź dyskwalifikującym udział w programie. Obiekt, w którym odbywają się zajęcia, dostosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych ruchowo (podjazdy, winda, przystosowane toalety).
     Program „Terapia przez sztukę” będzie realizowany kilka lat. W ramach tegorocznej edycji odbywają się zajęcia: plastyczne, ceramiczne, muzyczne, z malarstwa, teatralne, taneczne, fotograficzne, filmowe, z historii i kultury regionu, z grafiki komputerowej, z pedagogiki zabawy.
     W tę sobotę o godz. 11 odbędą się zajęcia plastyczne, a za dwa tygodnie (25 października) - zajęcia teatralne i muzyczne.
     
     Program finansowany jest ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Szczegółowe informacje: Teresa Miłoszewska, tel. 055 611 20 65, e-mail: teresa.miloszewska@swiatowid.elblag.pl.
oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama