UWAGA!

Terapia przez sztukę

 
Terapia przez sztukę
fot. nadesłana

W Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”, we wrześniu, odbyły się warsztaty w technikach fusingu, mozaiki szklanej i ceramiki przeprowadzone dla Elbląskiego Stowarzyszenia „Pro-Familia” z Elbląga.

Stowarzyszenie „Pro-Familia” niesie pomoc osobom niepełnosprawnym, chorym psychicznie ich rodzinom, opiekunom oraz wszystkim tym osobom, które potrzebują wsparcia psychicznego. „Pro-Familia” ściśle współpracuje ze Środowiskowym Domem Samopomocy przy ul .Winnej 9 w Elblągu.
       - Warsztaty, które odbyły się w pracowniach szkła artystycznego i ceramiki, to nowe, ciekawe dla nas techniki - mówią instruktorzy. - Chcemy stworzyć możliwość pełnego uczestniczenia w zajęciach, które odwracają uwagę od choroby i pozwalają odkryć pasje.
       Ludwika Załuska, prezes Stowarzyszenia „Pro-Familia” a zarazem kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy, podkreśla znaczenie prowadzenia terapii w taki sposób, by uczestnicy powracali do swojego środowiska, swoich pasji, pracy.
       - Pracownia szkła artystycznego i ceramiki otwiera się na zajęcia z zakresu arteterapii – mówi. - Chcemy w sposób praktyczny przekazywać wiedzę dotyczącą zagadnień technicznych i merytorycznych. Program szkolenia rozpoczął się od sposobów cięcia i łamania szkła, nakładania fryt i pudrów szklanych. Nauczyliśmy się także posługiwania się szablonami, tworzenia biżuterii, szlifowania krawędzi oraz ozdabiania luster techniką mozaiki – dodaje Ludwika Załuska.
      
Warsztaty mogły się odbyć dzięki pozyskanym środkom finansowym w ramach realizacji projektu Kampania Edukacyjno – Informacyjna „ Schizofrenia – Otwórzcie Drzwi” z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
Sylwia Warzechowska, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)