UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Terapia przez sztukę

 
Terapia przez sztukę
fot. nadesłana

W Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”, we wrześniu, odbyły się warsztaty w technikach fusingu, mozaiki szklanej i ceramiki przeprowadzone dla Elbląskiego Stowarzyszenia „Pro-Familia” z Elbląga.

Stowarzyszenie „Pro-Familia” niesie pomoc osobom niepełnosprawnym, chorym psychicznie ich rodzinom, opiekunom oraz wszystkim tym osobom, które potrzebują wsparcia psychicznego. „Pro-Familia” ściśle współpracuje ze Środowiskowym Domem Samopomocy przy ul .Winnej 9 w Elblągu.
       - Warsztaty, które odbyły się w pracowniach szkła artystycznego i ceramiki, to nowe, ciekawe dla nas techniki - mówią instruktorzy. - Chcemy stworzyć możliwość pełnego uczestniczenia w zajęciach, które odwracają uwagę od choroby i pozwalają odkryć pasje.
       Ludwika Załuska, prezes Stowarzyszenia „Pro-Familia” a zarazem kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy, podkreśla znaczenie prowadzenia terapii w taki sposób, by uczestnicy powracali do swojego środowiska, swoich pasji, pracy.
       - Pracownia szkła artystycznego i ceramiki otwiera się na zajęcia z zakresu arteterapii – mówi. - Chcemy w sposób praktyczny przekazywać wiedzę dotyczącą zagadnień technicznych i merytorycznych. Program szkolenia rozpoczął się od sposobów cięcia i łamania szkła, nakładania fryt i pudrów szklanych. Nauczyliśmy się także posługiwania się szablonami, tworzenia biżuterii, szlifowania krawędzi oraz ozdabiania luster techniką mozaiki – dodaje Ludwika Załuska.
      
Warsztaty mogły się odbyć dzięki pozyskanym środkom finansowym w ramach realizacji projektu Kampania Edukacyjno – Informacyjna „ Schizofrenia – Otwórzcie Drzwi” z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
Sylwia Warzechowska, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...