UWAGA!

The Shipyard w Mjazzdze

2013-08-26
Aktualizowany 2013-08-29 11:00
 
Elbląg, The Shipyard w Mjazzdze
fot. nadesłana

Zdaniem Piotra Stelmacha z radiowej Trójki wydany w 2012 roku album "We Will Sea" tej grupy zasłużenie nosi miano "Debiut roku 2012" w muzyce alternatywnej. Po wielu staraniach w sobotę, 31 sierpnia o godz. 20.15 w klubie muzycznym Mjazzga zagra grupa The Shipyard.

W 2011 roku, za sprawą spiritus movens Piotra Pawłowskiego (Heart&Soul, Made in Poland) powstał zespół składający się z ważnych na polskiej scenie alternatywnej artystycznych osobowości. Swą nazwę zawdzięcza wspólnej wszystkim jego muzykom fascynacji Stocznią Gdańską.
       W sierpniu 2012 roku, na kilka tygodni po bardzo dobrze przyjętym występie The Shipyard na OFF Festiwalu w Katowicach, ukazała się debiutancka płyta zespołu zatytułowana "We Will Sea". Dowodzi ona nie tylko dojrzałości muzycznej i zaskakującej świeżości w podejściu do czerpania z inspiracji (m.in. nowa i zimna fala, punk, shoegaze), ale pokazuje również jak bardzo unikalna jest muzyka tworzona przez The Shipyard: nie posiada żadnego odpowiednika na polskim rynku muzycznym.
       Brzmienie "Stoczniowców" nie pozostaje obojętne na "wiatr od morza" i wybiega w przyszłość, którą grupa kształtuje za pomocą dźwięków. Album został wydany przez najważniejsze trójmiejskie niezależne wydawnictwo - Nasiono Records.
       Od czasu tamtego debiutu scenicznego wystąpili na zaproszenie Artura Rojka w ramach organizowanego przez niego Off Festiwalu w Katowicach, jak również zagrali na Offensywnej scenie radiowej Trójki, w Radiu Gdańsk i liczne koncerty w trójmieście, jak i w kraju.
       "Zostałem wzięty żywcem przez tę ["We Will Sea"] płytę. Uważam, że to debiut roku, jeśli chodzi o polskie granie" Piotr Stelmach, PR3
       "Dosyć indie-rockowego mięczactwa – czas na The Shipyard!", Paweł Gzyl, Onet
       "To jest prawdziwa alternatywno-rockowa supergrupa." Przemysław Gulda,  Gazeta Wyborcza
       "The Shipyard znaczy Towar (Muzyczny) Najwyższej Jakości. (...) Debiut albumowy grupy Shipyard to wysmakowana pozycja muzyczna, gdzie znajdziemy przebojową melodyczność, energię rocka, zmierzchowy klimat zimnej fali, obficie okraszoną kunsztem muzyków i producentów. Mimo wrześniowej pory twierdzę, że „We Will Sea” to jedna z najlepszych płyt ro(c)ku 2012." Tomasz Wybranowski, Radio Wnet
      
       Skład The Shipyard:
       Rafał Jurewicz (ex-Sound of Pixies) – wokal
       Michał Miegoń (Kiev Office, Karol Schwarz All Stars) – gitara, wokal
       Piotr Pawłowski (Heart&Soul, Made in Poland) – bas
       Michał Młyniec (Vulgar, DeLuxe Tribute Band, ex-Blenders) – Perkusja
      
       Bilety w cenie 15 zł przedsprzedaż i 20 zł w dniu koncertu do nabycia w klubie Mjazzga.
       Organizatorem koncertu jest Stowarzyszenie Kulturalne CO JEST?
      
Wojtek Minkiewicz, Mjazzga
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama