UWAGA!

To będzie wyjątkowy spektakl

 Elbląg, Przygody Dorotki i jej przyjaciół zobaczymy w elbląskim teatrze już w niedzielę
Przygody Dorotki i jej przyjaciół zobaczymy w elbląskim teatrze już w niedzielę (fot. AD)

Ponad 100 lat temu L. Frank Baum napisał „Czarnoksiężnika z krainy Oz”. Powieść była wielokrotnie ekranizowana, a także przenoszona na deski teatrów całego świata. Przesłanie dzielnie opiera się upływowi czasu. Jednak kolejne realizacje wzbogacane są o nowe rozwiązania, by uatrakcyjnić odbiór baśniowej opowieści młodemu widzowi. Na popisy kaskaderskie postawił zespół Sewruka. Trwają ostatnie przygotowania do niedzielnej premiery. Zobacz fotoreportaż z I próby generalnej.

Elbląskie przedstawienie „Czarnoksiężnika z krainy Oz” będzie wyjątkowe. Takiego jeszcze na naszych deskach widz nie widział – zapowiadają realizatorzy. Obiecująco zapowiada się muzyka Mateusza Pospieszalskiego, artysty związanego z Voo Voo, choć udzielającego się także w innych projektach.
       - Muzyka jest energetyczna, a piosenki łatwo wpadają w ucho – mówi Tomasz Walczak, rzecznik prasowy Teatru im. Aleksandra Sewruka w Elblągu. – Widz po wyjściu z teatru zapewne nucić będzie nie jedną melodię.
       Familijna opowieść muzyczna będzie miała również ciekawa oprawę scenograficzną, a kostiumy autorstwa Anny Chadaj zachwycą widzów.
       - Na scenie zobaczymy 23-osobowy zespół – aktorów oraz tancerzy, dla których przygotowano ponad 60 kostiumów – zdradza Tomasz Walczak. – Najciekawszy jest kostium lwa. Misterna konstrukcja sprawi, że aktor będzie właściwie animował swoją postacią. To duże wyzwanie.
       Nad sprawnością zespołu artystycznego, nad choreografią pracuje Maciej „Gleba” Florek, zwycięzca pierwszej edycji telewizyjnego show You can dance.
       Od kilku tygodni z elbląskimi aktorami pracują też zawodowi kaskaderzy, bo…
       - Nasi aktorzy będą podwieszani, będą latać nad sceną, ale i nad widownią – wyjaśnia rzecznik teatru. – To nowość w realizacji „Czarnoksiężnika”.
       Do kina efekty 3D weszły przebojem, teraz wkraczają również do teatru.
       - Przed spektaklem każdy widz otrzyma specjalne okulary, dzięki którym będzie mógł jeszcze „głębiej” zanurzyć się w świat Dorotki i jej przyjaciół oglądając program przygotowany do "Czarnoksiężnika – mówi Tomasz Walczak. - W publikacji znajdą się bowiem zdjęcia trójwymiarowe.
       Musical dostarczy więc wielu emocji, widzowie zobaczą baśniowy świat, nad ich głowami będą latać ptaszyska, a na scenie pojawi się…żywy pies.
       Premiera „Czarnoksiężnika z krainy Oz” w reżyserii Jerzego Bielunasa już w najbliższą niedzielę (3 czerwca) o godz. 16. To znakomity prezent na Dzień Dziecka. Kolejne spektakle odbędą się: 4 czerwca o godz. 9 i 11.30; 5 czerwca o godz. 10; 12 czerwca o godz. 9; 13 i 14 czerwca o godz. 10; 17 czerwca o godz. 16; 18 czerwca o godz. 9. Cena biletu: 28 zł (normalny), 23 zł (ulgowy).
      
A

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Czy są wejściówki na próby ? to byłoby doskonałą promocją dla teatru ?
 • bilety nie są drogie więc po co jeszcze prosić o darmowe wejścia na próby ?? nie widzę w tym żadnego powiązania z dobrą promocją teatru. Nawet gdybym miał wydać 50 zł na to widowisko to i tak bym na nie poszedł :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  teatroman(2012-05-31)
 • W dobrym tonie jest danie możliwości obejrzenia spektaklu na ostatniej próbie generalnej tym, których nie stać na bilety np. za 50 zł. Jest to niekoniecznie zabiegiem świadczącym o promocji teatru, po prostu - wynika to z niepisanych zasad teatralnego savior vivre"u. Ale jeżeli ktoś musi wydawać pieniądze, aby z tym się lepiej poczuć - niech to robi.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  fanatykteatralny(2012-05-31)
 • po ile bilety na premiere i na kolejne spektakle???
Reklama