[ X ]
Nie ma wolnej prasy bez finansowego wsparcia reklamodawców. Wszystko co publikujemy poniżej dostajesz w zamian za oglądanie banerów.To chyba nie jest wygórowana cena? Może wyłącz więc AdBlocka?

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

To był dzień ludzi kultury

 
Elbląg, (fot Anna Dembińska)
(fot Anna Dembińska)

W elbląskim teatrze odbyła się dzisiaj wojewódzka inauguracja roku kulturalnego 2014/2015. Uroczysta gala była okazją do nagrodzenia artystów, twórców, animatorów i menedżerów za dotychczasową działalność kulturalną. Zobacz zdjęcia.

- Krwioobiegiem każdego miasta jest gospodarka, ale jego płucami są ludzie, którzy tworzą kulturę i instytucje kultury, dzięki którym miasto oddycha. Mam nadzieję, że władze wojewódzkie i miejskie nigdy o tym nie zapomną – mówił podczas wojewódzkiej inauguracji roku kulturalnego Piotr Żuchowski, wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego.
       Podczas gali w elbląskim teatrze nagrodzono osoby, najbardziej zasłużone w tej dziedzinie w ostatnim czasie. Srebrnym Krzyżem Zasługi przyznanym przez prezydent Bronisława Komorowskiego został odznaczony Jacek Nowiński, dyrektor Biblioteki Elbląskiej od 2003 roku. Brązowe medale „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”, przyznawane przez ministra kultury, otrzymali: Barbara Grąziewicz-Chludzińska, twórczyni Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie, Artur Chwała i Mariusz Krupiński (obaj związani z Zespołem Pieśni i Tańca Warmia) oraz aktorzy elbląskiego teatru: Teresa Suchodolska i Marcin Tomasik. Honorowe odznaczenia „Zasłużony dla Kultury Polskiej”, również przyznawane ministra, trafiły do rąk: Adama Gączowskiego, Agnieszki Krupińskiej, Ewy Kaliszuk, Jana Kołodziejczaka (wszyscy z zespołu Warmia) oraz do Krystyny Skibińskiej, Krystyny Stadnickiej i Michała Stadnickiego (wszyscy z Zespołu Folklorystycznego Gosposie z Laseczna).
       Swoje nagrody przyznał także marszałek województwa, otrzymało je kilkadziesiąt osób. Wszyscy wyróżnieni jak i goście gali na zakończenie obejrzeli fragment spektaklu "Tuwim bez cenzury" przygotowany przez aktorów Teatru im. Sewruka w Elblągu. 
      
      
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
 • Gratulacje dla Pana Ministra, był to właściwy głos, przynajmniej choć trochę zmył ogromny niesmak po wystąpieniu Protasa, który się skompromitował!!!! Miałem wrażenie, że Pan Minister ma wielki szacunek do naszego miasta. Dziękujemy!!!!
 • Towarzystwo Wzajemnej Adoracji - czyli Swoi dla Swoich -żenada za pieniądze społeczeństwa
 • Cale szczęście juz w tym bajzlu nie pracuje aż na wymioty bierze jak słyszę teatr w elblagy
 • To tak, jak komentarze o piosence Czesława Mozila, te biedaki nic nie rozumieją. On o niebie oni o chlebie. .. .Brawo dla Ministra i wielki szacunek za słowa o Elblągu.
 • trzeba obśmiewać i złe mówić o PiS, pluć jadem na chrześcijan i kościół katolicki, znieważać symbole państwowe, opluwać bohaterów z AK, NZS innych, chwalić rozwiązłość sexualną i deprawować dzieci, wychwalać homosexualizm - to najprostsza metoda jak w dniu dzisiejszym postępować bo zostać nagrodzonym przez media słusznej sprawy i ludzi z POprawności POlitycznej
 • Gratulacje dla nagrodzonych! Drodzy Państwo tak już jest, że wszystko i wszystkich można opluć żeby sobie poprawić nastrój i dowartościować.
 • wszyscy aktorzy, muzycy itp którzy występują w dobrze płatnych reklamach byli w komitecie poparcia Komorowskiego lub publicznie namawiali do glosowania na PO, wszyscy aktorzy występujący w latach 90 i do 2007 nagle sie zapadli pod ziemię a są ci z komitetów
 • Gratulacje dla Pani Teresy Suchodolskiej i dla Pana Marcina Tomasika! Za te lata pracy i nie małą robote należało Wam się! Życzę dalszych sukcesów!!! Pozdrowienia!
 • Naprawdę ten komentarz zabolał władze biblitoeki elblaskiej że ktoś napisal prawdę, że w ubikacji biblioteki od zawsze brak mydła dla uzytkowników biblioteki?Prawdy się boicie? A idzcie dzisiaj spradzić czy jest, możę wlali okazjonalnie, ale smrodu się nie pozbędą! Co za kultura w biblitoece. haha prawdy się boją
 • aha zabolało o tym mydle i na rozkaz wykasowaliście posta? buhahaha ludzie i tak wiedza, ale kicha, a tam ponoc kultura jet, taaa
 • Wlejcie te mydło w końcu w toaletach w biblitoece elblaskiej na dole przy czytelni bo wstyd że tego nie ma a i papier przy się przydał aby dupą nie jeździć po ścianie
 • ordery są ale mydła nie ma haha
Reklama