UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

To ona nadaje życiu sens

 
Elbląg, Koncert został zainspirowany biblijnym poematem miłosnym pt. "Pieśń nad Pieśniami"
Koncert został zainspirowany biblijnym poematem miłosnym pt. "Pieśń nad Pieśniami" (fot. Michał Skroboszewski)

Zaśpiewali o tym, co w życiu najważniejsze. To ona nadaje życiu sens, to w jej rytmie idziemy przez życie. Najpiękniej jak potrafili o miłości podczas wczorajszego (30 października) koncertu w Galerii EL zaśpiewali studenci szkół wokalno-aktorskich: Małgorzata Borys i Sławomir Banaś. Zobacz zdjęcia.

Koncert został zainspirowany biblijnym poematem miłosnym pt. "Pieśń nad Pieśniami", a jego organizatorem było Stowarzyszenie Inicjatyw Muzyczno-Kulturalnych „Attacca”. - Głównym założeniem stowarzyszenia jest rozwijanie zdolności młodych ludzi – mówi prezes stowarzyszenia Ewa Borys. - Nasz pomysł był taki, by dać młodym ludziom szansę rozwoju oraz możliwość pokazania się na profesjonalnej scenie. Dzisiejszy koncert to projekt autorski. Zarówno tekst jak i muzyka została napisana przez młodych ludzi.
       Młodych i zdolnych, muzykę napisał bowiem Kamil Jędrzejewski, student kompozycji i dyrygentury na Akademii Muzycznej we Wrocławiu, a autorkami tekstów są Monika Matusiak i Małgorzata Borys.
       W koncercie oprócz solistów, studentów szkół wokalno-aktorskich: Małgorzaty Borys i Sławomira Banasia, wzięła udział orkiestra symfoniczna Stowarzyszenia pod kierownictwem Kamila Jędrzejewskiego oraz chór Alta Trinita przygotowywany przez Elizę Kaczmarczyk. W roli narratora wystąpiła Monika Borczak.
       „Bez Ciebie znikam, bez Ciebie szczęściu się wymykam, szczęście toczy się jak krew przez żyły, Najdroższy będziesz moją pieśnią, tańczmy jakby jutra nie było, tańczmy więc bez ograniczeń”. „Me serce tęskni na wołanie Twojego głosu, tak piękny jesteś, miły mój”.
       Tak o miłości śpiewali młodzi wokaliści, dając do zrozumienia, że to ona jest najwyższą wartością życia. Czekamy na więcej podobnych pełnych wzruszeń koncertów.
      

       Patronem medialnym koncertu była Elbląska Gazeta Internetrowa portEl.pl
dk
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem (od najstarszych opinii)
Pokazuj od
najnowszych
Pokazuj od budzących
największe emocje
 • Pięknie było , tylko za krótko; )
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6 0
  .............(2015-10-31)
 • Miłość nadaje życiu sens pod warunkiem, że jest czysta.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4 0
  Słuchaczka(2015-10-31)
 • Brawo! Młodzi artyści! Z wielkim zachwytem wysłuchalismy koncertu. Piękny tekst, ładny śpiew i muzyka, która porusza najtwardsze serca. Takich imprez jak najwięcej w naszym mieście! Dobrze, ze powstało stowarzyszenie, bo razem mozna więcej. Czekamy na kolejną ucztę duchową przygotowaną przez ten zespół młodych utalentowanych.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6 0
  Uczestnicy koncertu(2015-10-31)
Reklama