UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Tomasz Chyła Quintet na otwarcie Wdurmoll Fest'u

 
Elbląg, Tomasz Chyła Quintet na otwarcie Wdurmoll Fest'u

Laureaci Grand Prix 40-tego Festiwalu Jazz Juniors w Krakowie - Tomasz Chyła Quintet, prezentując materiał z wydanej niedawno płyty "Eternal Entropy" zainaugurują pierwszy jazzowy festiwal w klubie Mjazzga - Wdurmoll Fest w środę, 31 maja.

Ideą festiwalu jest przybliżenie melomanom muzyki, w której wiodącą rolę pełnią skrzypce jazzowe. Instrument ten nie jest z pewnością pierwszym kojarzącym się z tym gatunkiem muzyki. Pokazując jego jazzowe piękno i tradycję chcemy odrobinę to zmienić.
       Tomasz Chyła Quintet to trójmiejski zespół, który świetnie obrazuje, że młoda scena jazzowa w Polsce rośnie w siłę. To doskonale doprecyzowana wizja muzyki, jaką ma lider tego zespołu, skrzypek Tomasz Chyła, który do współpracy zaprosił znakomitych muzyków. Jego pozornie niepasujący do jazzu instrument błyskotliwie funkcjonuje w symbiozie z resztą członków zespołu, którzy prężnie budują i rozwijają trójmiejską scenę w takich składach jak Algorhythm, Kamil Piotrowicz Quintet, Inner Out czy Jerzy Małek Group. Skrzypce frapująco dialogują z saksofonem Piotra Chęckiego i fortepianem Szymona Burnosa, a mocne podstawy utworów zapewnia sekcja rytmiczna kontrabasisty Krzysztofa Słomkowskiego i perkusisty Sławomira Koryzno. Muzycy pokazują nowe oblicze, naznaczone muzyczną charyzmą lidera, zafascynowanego postacią jazzowego skrzypka Zbigniewa Seiferta. Największym dotychczasowym osiągnięciem zespołu było zdobycie Grand Prix na 40 Festiwalu Jazz Juniors w Krakowie w 2016 roku.
       Tomasz Chyła Quintet odwołuje się do mainstreamowego jazzu, ale jest to muzyka podszyta młodzieńczą energią i werwą. Materiał na „Eternal Entropy” zachwyca lekkością, a jednocześnie szlachetnym rysem kompozycji. Zespół gra czujnie i błyskotliwie zaaranżowane kompozycje momentami zahaczając o folk. Kwintet pozwala się ponieść w rejony szerokiej improwizacji oraz pokazuje młodzieńczą buńczuczność. To muzyka wyrazista, zagrana przez artystów, którzy doskonale poruszają się po szerokim spektrum stylistyki jazzowej. Potrafią zabrzmieć romantycznie, ale jednocześnie treściwie i dobitnie podkreślając swój charakter. A jeśli spojrzeć na tytuł debiutanckiego albumu - „Eternal Entropy” - to określenie stopnia nieuporządkowania stanu należy rozumieć wyłącznie jako wciąż ewoluujący, zbierający różne inspiracje i otwarty na pomysły zespół. Wydawcą albumu jest Agencja Muzyczna Polskiego Radia.
      
       Skład zespołu:

       Tomasz Chyła – skrzypce
       Piotr Chęcki – saksofon
       Szymon Burnos – fortepian
       Krzysztof Słomkowski – kontrabas
       Sławek Koryzno - perkusja
      
       Koncert odbędzie się w Mjazzdze w środę, 31 maja o godz. 20:15.
       Bilety w cenie 60 zł (karnet na 3 dni festiwalu) i 25 zł na każdy dzień festiwalu
      
       Program Wdurmoll Festu:

       31.05 - Tomasz Chyła Quintet
       01.06 - Słowiński / Carod Quintet
       02.06 - Follow Dices
       Po każdym koncercie odbywać się będzie jam session z muzykami.

       Patronat medialny nad cyklem koncertów w klubie Mjazzga objęła Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl
Klub Muzyczny Mjazzga
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Reklama