UWAGA!

Tomasz Chyła Quintet w Mjazzdze

 
Elbląg, Tomasz Chyła Quintet w Mjazzdze

Dobrego jazzu nigdy za wiele! W czwartek, 9 kwietnia na scenie klubu Mjazzga będzie okazja posłuchać kwintetu rewelacyjnego młodego skrzypka Tomasza Chyły z autorską muzyką przypominającą czasy, kiedy prym wiedli muzycy tego formatu co na przykład Zbigniew Seifert.

Tomasz Chyła Quintet to formacja złożona z pięciu silnych osobowości muzycznych wywodzących się z trójmiejskiego środowiska jazzowego młodego pokolenia, na której czele stoi charyzmatyczny skrzypek pochodzący z Wejherowa - Tomasz Chyła. Zainspirowani twórczością najwybitniejszego polskiego skrzypka jazzowego o międzynarodowej sławie - Zbigniewa Seiferta, wykonują wybrane utwory wielkiego mistrza nadając im świeżego brzmienia, jak również własne kompozycje osadzone w stylistyce współczesnego jazzu, muzyki improwizowanej, free jazzu.
       Występy zespołu znane są z niezwykle ekspresyjnych wirtuozerskich popisów solistów oraz energetycznych kolektywnych otwartych improwizacji całego składu.
       Kwintet zdobył I nagrodę na konkursie IX Europejskich Integracji Muzycznych 2013 w Żyrardowie a członkowie zespołu to laureaci wielu krajowych konkursów jazzowych. Obecnie muzycy intensywnie pracują nad autorskim materiałem na pierwszą płytę.
      
       Mjazzga, czwartek 9 kwietnia godz. 20.15
       Bilety w cenie 15 zł przed i 20 zł w dniu koncertu.
       Organizacja Stowarzyszenie Kulturalne Co Jest? oraz klub Mjazzga
       Więcej na www.mjazzga.pl
      
       Następny koncert 11 kwietnia - Bielizna
      
Patronat nad cyklem koncertów w klubie Mjazzga objęła Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl
Wojtek Minkiewicz, Mjazzga
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Widziałem ich w Krypcie. Kilkoro z nich jest prawie na każdym jamie. Za 5 zł :)
 • Drogi melomanie. Na jamach jazzowych nie gra się autorskiego materiału grupy tylko standardy jazzowe. To zupełnie inna formuła. Widziałem na jamach Leszka Możdżera i wielu innych znanych jazzmanów. Za darmo. Ale w płytotece nie mam płyt pod tytułem "Jam session z. .. ". Ty raczej chyba też nie. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  3
  WojciechMinkiewicz(2015-04-07)
 • Drogi Panie Wojciechu. Nie wiem co ma na celu Pański wywód? Czy ktoś powyżej napisał nieprawdę? Mimo wszystko dziękuję za objaśnienie formuły Jam session. A na półce akurat mam coś takiego:
 • Trudno dyskutować z takim argumentem :) Nie czuję potrzeby wchodzić w internetowe "utarczki" więc życzę miłego dnia i pozdrawiam.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  1
  WojtekMinkiewicz(2015-04-07)
 • Również Pozdrawiam :)
 • do anonimka ja ich słucham w krypcie a ty ich WIDUJESZ. To nie zmienia faktu że z wielką chęcią posłucham ich kolejny raz i w Krypcie i w Mjazzdze gdzie będą zdecydowanie lepiej SŁYSZALNI. Naprawdę warto. p. Wojtku więcej młodego trójmiejskiego jazzu. pozdrawiam
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  1
  polishjazz(2015-04-08)
Reklama