UWAGA!

Trójwymiar w malarstwie. Wernisaż w Galerii Zum

2015-04-15
Aktualizowany 2015-04-22 15:20
 
Elbląg, Trójwymiar w malarstwie. Wernisaż w Galerii Zum
fot. nadesłana

- W swoich realizacjach malarskich dążę do budowania zróżnicowanej przestrzeni poprzez zestawianie obrazów, pojedynczych elementów – mówi malarka Aleksandra Jadczuk. Na wernisaż wystawy prac artystki, który odbędzie się w środę, 22 kwietnia o godz. 18, zaprasza Galeria Zum.

Aleksandra Jadczyk ukończyła studia na Wydziale Malarstwa i Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku w latach 1995-2000. Dyplom z malarstwa uzyskała w roku 2001. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem, fotografią, grafiką, witrażem. Brała udział w licznych wystawach zbiorowych i indywidualnych w kraju i za granicą. Od 2003 r. jest asystentką w Pracowni Kształcenia Podstaw Rysunku i Malarstwa na Wydziale Malarstwa ASP w Gdańsku. Wystawiała swoje prace w Polsce i w wielu innych krajach między innymi w Turcji, Hiszpanii, Szwecji i na Litwie.
       - Badam zgodność i relacje pojedynczych obrazów w budowanej strukturze „obrazu – całości” - mówi o swoim malarstwie Aleksandra Jadczyk. - Każdy element jest jednocześnie całością i częścią. Sposób komponowania części w całość utkaną z abstrakcyjnej materii malarskiej ma decydować o efekcie końcowym: złudzeniu przestrzeni, ruchu, tworzyć spójne układy o zróżnicowanej dynamice, jak również trójwymiarowe obiekty malarskie.
       Artystka próbuje uzyskać nowe wartości wizualne przy pomocy tradycyjnych środków. Poprzez kształtowanie tkanki obrazu stara się stworzyć materię przywołującą skojarzenia ze światem natury.
       Wystawę malarstwa Aleksandry Jadczuk będzie można oglądać do końca maja.
       Galeria Zum mieści się przy ul. Kowalskiej 3-5/D.
      
      
Galeria Zum
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama