UWAGA!

Trzy dni z modą

 
Elbląg, Inspiracje były różne ...
Inspiracje były różne ... (fot. AD)

Na początek wymiana ubrań, później dwa dni warsztatów wizażu i stylizacji, a na deser dwa pokazy mody. Miniony weekend w Galerii El upłynął pod znakiem trzeciej edycji Fashion Lab – imprezy, której motywem przewodnim jest moda i jej aspekty. Zobacz więcej zdjęć.

Na początek – Swap Party czyli coraz bardziej popularna metoda odświeżenia garderoby poprzez wymianę ubrań. Kolejne dwa dni to warsztaty prowadzone przez Aleksandrę Wawak oraz Piotra Kunderaka, gdzie uczestniczki miały okazję dowiedzieć jak najlepiej podkreślać swoją urodę.
       – Pracowałyśmy na dwóch blokach dotyczących wizażu i stylizacji, mówiłyśmy o modelowaniu twarzy, odpowiednim makijażu dobranym do kształtu oczu, panie dowiedziały się jak modelować sylwetkę poprzez używanie właściwych kolorów oraz faktur, to były takie praktyczne wskazówki na co dzień – wyjaśniała Aleksandra Wawak, która od 10 lat pracuje jako wizażystka i stylistka. – W każdej twarzy znajduje się coś, co warto pokazać. Mogą to być oczy albo usta czy wyraźne kości policzkowe. Z każdej twarzy można wydobyć coś pięknego, co chyba jest najbardziej wdzięczne w tym zawodzie.

  Elbląg, Uczestniczki warsztatów otrzymały wiele praktycznych wskazówek dotyczących wizażu oraz stylizacji
Uczestniczki warsztatów otrzymały wiele praktycznych wskazówek dotyczących wizażu oraz stylizacji (fot. AD)


       Ostatniego dnia odbyły się dwa pokazy mody, jeden przygotowany przez uczniów Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym, drugi przez duet projektantek.
       Jako pierwsi na specjalnie ustawionym wybiegu pojawili się młodzi artyści.
       – To był mój pierwszy raz na wybiegu i muszę przyznać, że trochę się bałam – opowiadała Patrycja Minajew, uczennica drugiej klasy, która na wybiegu pojawiła się w wykonanym przez siebie stroju inspirowanym rajskim ptakiem zamkniętym w klatce. – Stąd te niebieskie usta – dodaje z uśmiechem.
       – Inspiracją była Lady Gaga, ale bardziej sam projektant czyli Norikata Tatehana, który projektuje dla niej buty – mówił Michał Kamiński, uczeń drugiej klasy Liceum Plastycznego. Na wybiegu pojawił się we własnoręcznie zrobionych butach, które zdecydowanie przykuwały wzrok. – To 45- centymetrowa platforma z drewna, podbicie przymocowane jest wkrętami oraz obite skórą. W tamtym roku zrobiłem podobne buty, tylko że czarne.
       Nad projektami czuwała Aleksandra Matulewicz, nauczycielka rysunku oraz malarstwa w podelbląskim Liceum Plastycznym.
       – Nie robimy tego pierwszy raz, uczniowie sami wychodzą z taką inicjatywą, aby uczestniczyć w tym pokazie. To, ilu będzie chętnych zależy od wolnego czasu, a tego mają mało – mówiła Aleksandra Matulewicz. – Niektórzy sami prezentowali stroje, inni projektowali, ale na wybiegu się nie pojawili. Uczniowie tworzą prace we własnym zakresie, wszystko zaczyna się od jakiegoś pomysłu, inspiracji.
       Na koniec pojawiły się modelki, które zaprezentowały kolekcję Gia Gia 2013 stworzonej przez duet: Aleksandra Wawak oraz Karolina Czajkowska. Był to pierwszy profesjonalny pokaz mody, który zaprezentowano podczas tegorocznej edycji Fashion Lab.
      
      

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • UdawalzeGrał pan mo ze swoim nibyzespolem. Panie jd pozbadz sie pan tego symulujacego prace, trudnego we wspolpracy czlowieczka w koncu!
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    sztukmistrz(2013-06-11)
Reklama