UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Trzy spotkania na Warmii o Warmii

 
Elbląg, Trzy spotkania na Warmii o Warmii

Samorządowców, nauczycieli, przedstawicieli instytucji kultury i organizacji pozarządowych, depozytariuszy, właścicieli i opiekunów historycznych warmińskich budynków i zabudowań oraz wszystkie osoby zainteresowane dziedzictwem materialnym i niematerialnym Warmii Centrum Spotkań Europejskich "Światowid" zaprasza do udziału w spotkaniach zorganizowanych w ramach projektu „Warmio, quo vadis?”.

Zaplanowane spotkania mają charakter szkoleniowo-warsztatowy i będą połączone z dyskusjami z udziałem ekspertów, dla wybranych grup osób dorosłych:
      
       25 października (środa):
       spotkanie dla samorządowców i przedstawicieli organizacji pozarządowych
      
       26 października (czwartek):
       spotkanie dla właścicieli i opiekunów zabytków, obiektów historycznych
      
       27 października (piątek):
       spotkanie dla nauczycieli, depozytariuszy i przedstawicieli instytucji kultury
      
       Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.
       Potwierdzenie obecności, z zaznaczeniem dnia, którego dotyczy wybór, należy przesłać mailowo pod adres: rpd@swiatowid.elblag.pl. Zgłoszenia są przyjmowane do 18 października Udział w konferencji jest bezpłatny.
      
       data: 25-27 października
       miejsce: Barczewo – Skarbiec Kultury Europejskiej
      
       Ramowy program konferencji:
       25 października (środa) godz. 9.00- 14.30
       9.00 – rozpoczęcie konferencji, prezentacja dobrych praktyk
       10.30 – dr Iwona Liżewska (kierownik Oddziału Terenowego Narodowego Instytutu Dziedzictwa) - Warmia pełna zabytków? O tym jak je chronić, dostrzegać i opiekować się nimi
       12.30 – przerwa kawowa
       13.00 – Dariusz Barton (Warmińsko – Mazurski Wojewódzki Konserwator Zabytków) – Rola zaleceń konserwatorskich w procesie inwestycyjnym. Podstawy prawne i dobre praktyki
       14.30 – obiad
      
       26 października (czwartek) godz. 9.00 – 14.30
       9.00 – rozpoczęcie konferencji
       9.40 – dr Iwona Liżewska (kierownik Oddziału Terenowego Narodowego Instytutu Dziedzictwa) - Zabytek - szansa czy obowiązek?
       11.10 – dyskusja
       11.30 – przerwa kawowa
       12.00 – Marzena Zwierowicz (główny specjalista ds. zabytków nieruchomych w zakresie zabytkowej zieleni, Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków) Historyczna zieleń - cenna, unikatowa, kształtowana przez wieki przestrzeń kulturowa Warmii
       13.00 – Dariusz Barton (Warmińsko – Mazurski Wojewódzki Konserwator Zabytków) – Jak prawidłowo przeprowadzić renowację zabytku?
       14.15 – dyskusja
       14.30 – obiad
      
       27 października (piątek) godz. 9.00 – 14.30
       9.00 – rozpoczęcie konferencji
       9.40 – Joanna Piotrowska (starszy specjalista w Oddziale Terenowym Narodowego Instytutu Dziedzictwa) - Definicje i działania. Czy i jak można nauczyć dziedzictwa?
       11.10 – dyskusja
       11.40 – przerwa kawowa
       12.15 – dr hab. Izabela Lewandowska, prof. UWM (Kierownik Pracowni Badań nad Historią Mówioną i Dydaktyką Historii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego) – Warmia w edukacji regionalnej (warsztaty)
       14.30 – obiad
      
       Projekt "Warmio, quo vadis?" dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Województwa Warmińsko-Mazurskiego.
       Partnerami projektu są: Narodowy Instytut Dziedzictwa w Warszawie, Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków w Olsztynie wraz z delegaturą w Elblągu, Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie, Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Elblągu, Muzeum Budownictwa Ludowego. Park Etnograficzny w Olsztynku, Muzeum Mikołaja Kopernika we Fromborku, Stowarzyszenie Jantar z Elbląga, Portal kulturaludowa.pl, Polskie ​Radio Olsztyn, Dziennik Elbląski, Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl, portal Kulturalny Warmii i Mazur eŚwiatowid.pl, portal eKulturalni.
      
Edyta Bugowska, Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama