UWAGA!

Tuwim i nie tylko na ostatnim leśnym koncercie

 Elbląg, Letni Salon Muzyczny Bażantarnia 2020,
Letni Salon Muzyczny Bażantarnia 2020, fot. Michał Skroboszewski

„Tuwim i..” - koncert w wykonaniu aktorów elbląskiego teatru zakończył w niedzielę (16.08) XXIII Letni Salon Muzyczny Bażantarnia 2020. Jednak nie było to ostatnie tego lata spotkanie w muszli koncertowej. Zobacz zdjęcia. 

Teresa Suchodolska, Aleksandra Wojtysiak, Piotr Boratyński, Dariusz Siastacz, Artur Hauke i Jacek Gudejko - aktorzy Teatru im. Aleksandra Sewruka w Elblągu koncertem pt. Tuwim i... zakończyli Letni Salon Muzyczny Bażantarnia 2020. W ich wykonaniu usłyszeliśmy utwory m.in. Juliana Tuwima, Mariana Hemara, Mariana Załuckiego, Agnieszki Osieckiej w kompozycjach Stefanii Górskiej, Henryka Warsa, Roberta Obcowskiego. Przed nami ostatnie, letnie spotkanie w muszli koncertowej. Już 29 sierpnia odbędzie się wernisaż wystawy fotografii Dominika Żyłowskiego pt. LAS.

Tegoroczna edycja leśnych koncertów była inna niż wszystkie minione. Jej organizacja była ograniczona przepisami sanitarnymi: obowiązywał limit osób, nie było ławek, były za to obowiązkowe maseczki i dezynfekcja rąk. Jedno pozostało niezmienne – wszystkie niedzielne koncerty były niezwykłą kulturalną ucztą. Nowością były spektakle w konwencji „sceny przy stoliku”, wykonywane przez aktorów elbląskiego teatru, które zyskały sobie duże uznanie widzów. Ostatni koncert był również okazją do podziękowań tym wszystkim, bez których koncerty nie mogłyby się odbyć: sponsorom, technikom, patronom medialnym oraz oczywiście artystom i publiczności. Organizatorami salonu byli: Elbląskie Towarzystwo Kulturalne i Teatr im. Aleksandra Sewruka w Elblągu. 

Elbląska Gazeta Internetowa portEl.p była patronem medialnym

XXIII Letniego Salonu Muzycznego Bażantarnia 2020

daw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Super. Pytamy jak długo rządzący miastem i radni będą ol, wali temat amfiteatru w Elblągu. Telewizje rozne organizują imprezy muzyczne w całej Polsce. Na W. M. W Mrągowie, Augustowie a Elbląg jak zwykle ponizony, zdegradowany. I to dzieki wam P O i PSL i SLD to skandal. MIASTO Elbląg 130 tys. Zamienione w wioche. Brakuje kulturalnych slow na was.
 • Za kilka dni przybędzie zarażonych COVID19,maseczki mają nieliczni, dystans nie zachowany. Organizatorzy takich wydarzeń narażają widzów na zachorowania. Jeśli nie są w stanie zabezpieczyć odpowiednich warunków sanitarno-epidemiologicznych i zmobilizować publiczności do używania maseczek i zachowania dystansu to należy zrezygnować z organizacji takich imprez.
 • Wejście na imprezy organizowane np. w Mrągowie jest płatne. Mam ogromne wątpliwości czy elblążanie, wybraliby się na nie, gdyby trzeba było za bilet zapłacić ok 100 zł. Do teatru trudno się wybrać, z plenerowymi imprezami pewnie byłoby podobnie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  2
  mieszkanka E-ga(2020-08-16)
 • @FikiPiki - zarażonym to mozna byc SARS-CoV-2 czyli wirusem, a chorym to moze byc na COVID19 chorobe, a ty piszesz ze ktos sie zakazil chorobą COVID19,zamiast zachorowal na na Covida19 jak na razie to wszedzie zstrasza o zakazeniach a nie ze ktos lezy i zdycha bo oddychac nie moze, zakazonych moze byc i kilka tysiecy i co z tego jak nie leza pod respiratorem bo nie sa chorzy, do czasu. .. zobaczymy na ile trzeba dmuchac na zimne zeby nie zamarznac
 • Dobrze że UM się nie miesza, bo jak oni coś zrobią to zawsze jakaś masakra
 • Szkoda, że to juz koniec tegorocznych spotkań w tym klimatycznym miejscu. moze pora, by Ratusz, ETK, Teatr i pare innych instytucji pomyslały o miejscu spotkań dla elblążan 50 + na pozostałe 3 pory roku.
 • Ratusz nie pomyśli, niestety nie potrafi
 • Przecież można chodzić do teatru, kina, na koncerty orkiestry, do galerii, do biblioteki. .. możliwości naprawdę jest bardzo dużo. .. tylko trzeba się trochę zainteresować :)
 • Ludzie dajcie nam spokoj- od budowania sa budowlancy, my radni mozemy Wam cos najwyzej zlikwidowac to nam najlepiej wychodzi I mozna by powiedziec, ze na tym znamy sie najlepiej
 • Zobaczcie jak będziecie mieli okazję amfiteatr choćby w Ostródzie. .. .. Elbląg to wiocha zabita dechami.
 • ot obraz jak rządzi Wróblewski 2 kadencje, a wcześniej był naczelnikiem wydziału rozwoju i strategii miasta, wstyd i hańba, a do tego ma pełno też nic nie robiących zastępców o radnych nieporadnych nie wspomnę
 • @Amfi - To zlikwidujcie urzędników
Reklama